276 нардепів “ЗА” Закон прийнято. Щойно ВРУ на офіційному рівні дозволила примусово відбирати майно під час війни. Деталі

0

В Україні готуються запровадити нові правила примусового вилучення майна під час воєнного стану. Передбачається, що пропонуватимуть таке вилучення за згодою обладміністрацій, а затверджуватиме рішення РНБО.

Власники мають право на компенсацію, але чекати на неї доведеться до 5 років.

Такі зміни прописані у законопроєкті №7605, автором якого є нардеп Максим Єфімов (мажоритарник, група “Відновлення України”). За законопроєкт у другому читанні 15 серпня проголосували 278 депутатів, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп Ярослав Железняк (“Голос”). У першому читанні документ схвалили ще 29 липня.

Законопроєкт стосується примусового вилучення обладнання, яке може використовуватись для діяльності оборонно-промислового комплексу.

Також Железняк перерахував основні положення документа:

вилучення обладнання здійснюється на підставі рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України на пропозицію погодженої обласної військової адміністрації;

компенсація за відчуження майна здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (протягом п’яти наступних бюджетних періодів, тобто протягом п’яти років)

рухоме та нерухоме майно може бути передано в управління нацагентства.

Джерело