7 хвилин тому! Прямо з ЄС – українці будуть врятовані: гарна звістка! Закрите небо, браво!

0

Уряд Італії ще доопрацьовує шостий пакет оборонної допомоги Україні, після чого про нього буде поінформовано парламент. 

Про це повідомив глава МЗС Італії Антоніо Таяні.

“Ми також обговорюємо з французами вдосконалення з технічного погляду відправки систем ППО, заснованих на спільних технологіях Риму і Парижа”, – сказав Таяні.

Коментуючи дзвінок радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, Таяні сказав, що “переговори з Вашингтоном ідуть постійно і нормально, ми є важливим співрозмовником, але про зброю не йшлося”.

“Ми повинні продовжувати працювати на благо миру, але є ознаки, які не дають змоги бути оптимістами: наразі немає реальних проявів відкритості з російського боку”, – сказав Таяні.

Раніше ЗМІ повідомляли, що США закликають Італію якнайшвидше передати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони, насамперед комплексу SAMP/T італійсько-французького виробництва.

На політичному рівні обіцянка передати Україні ці ЗРК була надана ще кілька тижнів тому, але уряд Італії поки не затвердив рішення про це у черговому, шостому декреті про військову допомогу Україні.

Зазначимо, що SAMP/T має обмежені можливості проти балістичних ракет, але є потужною системою проти літаків, безпілотників і крилатих ракет і, таким чином, здатна захистити навіть таке велике місто, як Київ.

У Рима є п’ять батарей SAMP/T та одна – навчальна, яка не має машини з пусковими установками. Попередній італійський уряд на чолі з Маріо Драгі хотів передати Україні саме навчальну батарею, яку кілька місяців модернізовували для боротьби з балістичними ракетами.

Водночас на думку політичного оглядача Олександра Коваленка, зенітний ракетний комплекс SAMP/T допоможе Україні захиститися від ударів ворожими балістичними ракетами.

Експерт також надав більш детальні характеристики ЗРК SAMP/T та пояснив, у чому різниця між цими комплексами та системами ППО Patriot.

“ЗРК SAMP/T можна порівнювати з Patriot. Єдина відміна SAMP/T у тому, що в реальних бойових умовах цей комплекс поки не використовувався. А ЗРК Patriot має багату історію використання саме в бойових умовах”, – зазначив експерт.

Він додав, що щодо деяких характеристик SAMP/T навіть кращий комплекс за Patriot.

“SAMP/T перехоплює ракетну зброю на наднизьких висотах. Рекордне перехоплення ракети становило 5 метрів. SAMP/T може перехоплювати ракету, яка рухається зі швидкістю понад 3 тис. км/год.”, – додав Коваленко.

Він надав ще одну важливу перевагу SAMP/T.

“SAMP/T проєктувалися як протибалістичні комплекси. Перехоплення саме балістичної ракети – це дуже складна справа для ЗРК”, – додав експерт.

Тож якщо Україна отримає відповідні комплекси це дозволить покращити ситуацію з перехопленням ворожих ракет та відповідно врятувати більшу кількість життів.

Варто зазначити й те, що Росія пристосувалася до діапазонів (обстрілів) України. Для завдання вирішальних ударів по керівництву, комунікаціям та логістиці Україні потрібна зброя та боєприпаси з більшою дальністю стрілянини.

Також Україна зараз потребує бойових танків: зокрема, німецьких машин Leopard 2. Бойові танки та бойові машини піхоти абсолютно необхідні, щоб звільнити більше українських територій від російських окупантів. Рішення про постачання зараз може встановити курс на значні прориви навесні та скоротити шлях до миру.

Тож терміни та кількість зброї, яку іноземні партнери передають Україні насамперед відіграють одну з вирішальних ролей у наближені світу до перемоги над злом – Російською Федерацією.