A menep Уваrа! Подивіться на вeчipнi нoвuнu з Aнкapu. Epдoгaн npuйняв безпрецедентне piшeння….

0

Чорноморський газ почне надходити до ДСТ Туреччини вже 2023 року.

Туреччину чекає енергетична незалежність, заявив лідер цієї країни Реджеп Тайіп Ердоган, коли турецька сторона оголосила про відкриття у Чорному морі великого родовища газу. 

Міністр енергетики Туреччини Фатіх Донмез повідомив у четвер, 11 серпня, що чорноморський газ почне надходити до газотранспортної системи республіки вже у березні 2023 року. 

На сьогоднішній день дном моря прокладено 120 км трубопроводу і до завершення цієї гілки залишається всього 50 км.  

Днями турецький лідер нагадав, що знайдені два роки тому запаси родовищ газу у Чорному морі становлять близько 540 млрд. кубічних метрів. 

Найбільшим родовищем є Сакар’я із запасами понад 400 млрд кубічних метрів.  

Турецька влада інвестувала у розробку родовища близько 10 млрд доларів. 

На думку аналітиків, чорноморських запасів вистачить, щоби забезпечити незалежність Туреччини від імпорту енергоресурсів, у тому числі з Російської Федерації. 

Це надзвичайно важливо для республіки, оскільки зараз турецька сторона майже повністю залежить від поставок для задоволення своїх енергетичних потреб, а на тлі зростання світових цін на енергоносії турецький уряд не зміг реалізувати план перетворення дефіциту рахунку поточних операцій на профіцит. 

Турецька національна валюта ліра просіла на 55% по відношенню до американського долара, а зростання споживчих цін склало 80% за останній рік.  

Погіршення економічних показників у країні стало перепоною на шляху Ердогана щодо переобрання на новий президентський термін.