Арестович розповів про свою поїздку до Москви в 2005 і що він там дізнався: “Їх страшно налякав…”

0

Росія ухвалила рішення про вторгнення на територію України задовго до 2014 року, після Помаранчевої революції.

Про це радник глави Офісу президента України Олексій Арестович розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону. За його словами, події в Україні налякали російську владу.

«…Вони рішення вторгатися ухвалили у липні 2005 року. Ми з Корчинським з’їздили в лютому 2005-го до Москви, поговорили про це, дізналися про це. Я чесно написав доповідну записку. Я тоді був офіцером ГУР чинним. Її благополучно кинули у стіл, нікому вона не була цікавою. І у липні 2005-го десь [росіяни] ухвалили доктрину на поглинання України», – розповів Арестович.

За його словами, далі все й понеслося – «впровадження, перехоплення стратегічних областей, закупівля, руйнування наших НПЗ, щоб поставити в залежність від білоруського та російського палива»

Те саме сталося і з банківським сектором. Уся силова структура України виявилася пронизана російськими агентами. Також Арестович нагадав, що міністр оборони, голова СБУ та глава МВС також були громадянами Росії.

“Ми лежали просто, як котлета, у них. Крути з будь-якого боку, відрізай та їж – без запитань», – описав ситуацію представник ОПУ.

Арестович також пояснив, чому був абсолютно впевнений у тому, що російська федерація готує війну проти України.

«Щойно вони розпочали у 2016 році стаціонарне базування на наших північних кордонах. Причому ж вони не приховували, а відкрито це публікували: створюються ударні армії, танкова армія відроджується… Це зброя наступу. Не було жодних інших варіантів», – наголосив радник глави Офісу президента.

Крім того, продовжує Арестович, у росіян пункти постійної дислокації за 40–60 км від кордону з Україною, а полігони – у бік кордону з Україною, за 12–15 км. Тобто, пояснює представник ОП, росіяни спеціально робили все, щоб Україна звикла до стрільби та перекидання військ у бік свого кордону. В результаті знижуючи рівень нашої готовності.