Чeчeнські дoбрoвoльці, що вoюють за Україну, захопuлu російськuй “Солнцеnек”. Відео

0

Чеченські добровольці з батальйону імені Шейха Мансура, котрий воює за Україну у лавах Української Добровольчої Армії під проводом Дмитра Яроша, захопили російський важкий вогнемет “Солнцепек”. Вони показали трофейну систему ТОС-1А на відео.

Таких установок українське військо ніколи не мало на озброєнні, тепер їх є вже кілька одиниць. Про це повідомив журналіст Андрій Цаплієнко.

“Чеченські бійці у складі добровольчих підрозділів України взяли в трофей російський важкий вогнемет ТОС-1А “Солнцепёк”. Ця реактивна система залпового вогню стріляє термобаричними боєприпасами. Система змонтована на шасі Т-72″, – розповів Цаплієнко.

Таких систем українська армія ніколи не мала на озброєнні. Нині ж у якості трофеїв захоплено вже кілька “Солнцепеков”. Щоправда, на відміну від трофейних танків, навряд чи вони будуть широко застосовуватися проти ворога, адже в Україні бракує необхідних боєприпасів.

На відео видно, як чеченські воїни зі зброєю в руках наближаються до ТОС-1А, що стоїть у полі. Один з них кричить: “Здавайся, російський Ваня, я тебе бачу!”.

 OBOZREVATEL