Cпapтц закликала Бaйдeнa створити oпeрaтuвну грyпу для нагляду за допомогою Україні

0


Конгресвумен Вікторія Спартц знову звернулася до адміністрації президента США Джо Байдена через допомогу Україні. Вона вимагає створити групу, яка буде слідкувати за виконанням домовленостей, здійснювати нагляд за критичною інфраструктурою та впорядкувати логістику летальної допомоги.

Про це стало відомо із відкритого листа посадовиці. Спартц наголошує на тому, що її хвилює кадрова політика в Україні, зокрема йдеться про затягування із призначенням очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та звільнення з посади генпрокурора Ірини Венедіктової. В обох цих випадках конгресвумен звинувачує голову ОПУ Андрія Єрмака.

Вона додає, що один з ліцензованих оборонних підрядників США висловив стурбованість тим, що Андрій Єрмак призначив на посаду заступника міністра оборони України Дениса Шарапова.

“Пан Шарапов – бізнес-партнер Андрія Єрмака, Борис Єрмак (батько Андрія Єрмака, який звільнився з ФСБ Росії) та громадянин Росії Рахамім Емануїлов, який раніше мав зв’язки з Іраном і Афганістаном, а також поточні зв’язки з Владіміром Путіним”, – йдеться у листі.

Водночас вона заявляє, що таємні позбавлення українського громадянства без належної процедури є прикладами зловживання владою.

“Минулого тижня Геннадія Корбана, голову міського штабу територіальної оборони Дніпра, з яким я мала коротку зустріч у Дніпрі, таємним наказом позбавили громадянства та заборонили в’їзд в Україну”, – зазначила конгресвумен.

Вона вимагає від влади взяти ці питання під контроль та дати конгресменам чіткі відповіді щодо усіх поточних питань, які стосуються виділення допомоги Україні.

“Ваша адміністрація повинна уважно стежити за цими проблемами, а також забезпечити підзвітність і прозорість для Конгресу: ніщо не повинно перешкоджати вашій адміністрації публікувати, які органи та посадові особи відповідають за виділені кошти та перераховувати усі суб’єкти отримання цих коштів”, – зазначила конгресвумен.

OBOZREVATEL