Дуда: “Якщо хтось хоче “зберегmu облччя рф”, то нехай віддає свою терuторію, а не України – Дуда

0

Президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання, що після численних воєнних злочинів росії проти України ніхто у світі більше не намагатиметься “зберегти обличчя росії”.

Про це він сказав під час пресконференції лідерів Вишеградської групи у вівторок у Братиславі, передає кореспондент Укрінформу.

“Я сподіваюся, що вже ніхто в світі не виступатиме з ініціативами на кшталт “росія має зберегти обличчя в цьому конфлікті”, тобто що вона повинна мати якісь територіальні здобутки.

Якщо хтось, президент якоїсь країни, хоче гарантувати росії якісь територіальні надбання, то нехай віддасть частину своєї країни, а не торгує територією України”, – наголосив польський лідер.

Він підкреслив, що Україна захищається від атак агресора, має право боронити свою територіальну цілісність і самотужки визначати, коли має наступити мир.

“З погляду Польщі, а також, я думаю, з погляду більшості міжнародної спільноти, мирний договір буде укладено тоді, коли росія залишить визнану у світі територію України, тобто коли Україна відновить повний контроль над своїми міжнародно визнаними кордонами.

Це основа безпеки та дотримання міжнародного права”,- наголосив президент РП.

Джерело