Джонсон має більше 100 необхідних прихильників, він зможе борoтucя за місце прем’єра – ЗМІ

0

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон отримав підтримку понад 100 депутатів Консервативної партії. Така кількість голосів дозволяє йому взяти участь у конкурсі на посаду лідера цієї політсили та поборотися за повернення до прем’єрського крісла.

Про це пише ВВС, посилаючись на власні джерела. Опонентами Джонсона є канцлер Казначейства Ріші Сунак та Лідер Палати громад Пенні Мордонт. Також серед претендентів зараз є міністр міжнародної торгівлі Кемі Баденок і колишній міністр внутрішніх справ Суелла Браверман.

Кандидатам для участі у конкурсі необхідно отримати щонайменше 100 голосів підтримки до понеділка, 24 жовтня. Незважаючи на високий рівень підтримки Джонсона, його політична фігура досі викликає чимало розбіжностей серед депутатів-консерваторів.

При цьому багато британських політичних діячів вірять у шанси Джонсона повернутися в крісло прем’єра. Журналісти пишуть, що багато людей, які раніше пішли з уряду Джонсона, зараз готові знову підтримати його.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 20 жовтня Ліз Трасс оголосила, що подає у відставку після 45 днів на посаді прем’єр-міністра Великобританії. Вона також залишає посаду лідера Консервативної партії. Рішення було спричинене тим, що її політика обрушила курс фунта. У Британії почалися проблеми в економіці після провалу так званого міні-бюджету, який мав зменшити податки.

Згідно з результатами опитування YouGov, найбільші шанси на те, щоб зайняти кабінет на Даунінг-стріт, знову має експрем’єр Британії Борис Джонсон. Союзники Джонсона також не заперечують, що він планує балотуватися на посаду лідера, який залишив лише шість тижнів тому.