Джонсон: “Знаю як раз і на завжди покінчити з тим, що відбувається в Україні, я пропоную Зеленському створити союз проти Росії в який входитимуть 5-6 країн”

0

Британський прем’єр Борис Джонсон запропонував президенту України Володимиру Зеленському створити європейський альянс проти Росії.

З урахуванням позиції окремих країн Євросоюзу цей альянс може стати альтернативою вступу України до ЄС.

За даними видання, через невиразну позицію окремих країн щодо перспективи членства України в Європейському союзі Джонсон намагається сплутати Брюсселю всі карти, виступаючи з пропозицією нової системи політичних, економічних і військових союзів.

Передбачається, що в новий альянс можуть зібратися країни, незадоволені позицією ЄС і відповіддю Німеччини на військову агресію Росії.

Як зазначили знайомі з переговорами джерела, Джонсон просуває цю ідею вже більше місяця. Вперше він представив її українському президенту Володимиру Зеленському в ході візиту до Києва

Видання пише, що запропонована модель Європейської Співдружності включатиме Великобританію як лідера організації і такі країни, як Україна, Польща, Естонія, Латвія і Литва, а також, можливо, Туреччину на більш пізньому етапі.

На сьогодні Київ не зайняв певної позиції з даної ініціативи. Але українська еліта переконалася, що в Німеччині і Франції мало хто сподівається на поразку Володимира Путіна, з чим пов’язано зволікання з санкціями проти Росії та поставками зброї.