Екстрена звíстօчка з Бахмуту, пíшла стíнa на стíнy: там зараз сnравжня кaтaстрօфa: Рօзnօчавася шmурм, але наші 3СУ вuстօять, мօлимօся…

0

Схід України залишається епіцентром бойових бій. Та воїни ЗСУ продовжують крок за кроком звільняти нашу землю, роблячи це філігранно й максимально зберігаючи наш особовий склад та техніку.

ЗСУ перейшли на Сході із Харківської операції на Лиманську та продовжують звільняти від росіян нашу землю.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Найбільше ворог намагається атакувати насамперед Бахмутський та Авдіївський напрямки, де зосередив серйозні сили та засоби.

ПРОТЕ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВСІ ЦІ ЗУСИЛЛЯ, ВЖЕ БІЛЬШ НІЖ 4 МІСЯЦІ НАШІ ПІДРОЗДІЛИ ТРИМАЮТЬ ТАМ ОБОРОНУ Й НЕ ДАЮТЬ ПРОЙТИ ВОРОГУ ДАЛІ. ТАМ ТРИВАЄ ПОЗИЦІЙНА ВІЙНА З ВИГИНОМ ІНОДІ ТРОХИ В ТОЙ ЧИ ІНШИЙ БІК ПО МІСЦЕВОСТІ,
– ЗАЯВИВ РЕЧНИК СХІДНОГО УГРУПОВАННЯ ВІЙСЬК ЗСУ.

За його словами, російські окупанти досі не можуть досягти там суттєвого прогресу, хоч уже понад 4 місяці фактично здійснюють щодобові штурмові дії, супроводжуючи все постійним вогнем ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню, танковими атаками, ударами мінометів та авіації.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ зауважив, що після Харківської операції наші захисники остаточно перехопили ініціативу в росіян. Загалом втеча окупантів із Херсона – це черговий доказ цього, якщо брати до уваги Південь нашої країни

НА СХОДІ МИ ПІШЛИ ПІСЛЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ НА ЛИМАНСЬКУ І ПОТІМ ТИСНЕМО ЇХ ПОТРОХУ НА ЛУГАНЩИНІ, ПЕРЕКРИЛИ ВОГНЕМ ТРАСУ Р-66, ЗАЙНЯЛИ ВЖЕ 12 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ,
– СКАЗАВ ЧЕРЕВАТИЙ.

За його словами, там триває планова рутинна робота, враховуючи те, що війська пройшли дві серйозні операції, а також, з огляду на наявність сил та засобів і погодні умови.

МИ ТАМ ЗАВДАЄМО, ЯК І ПО ВСІЙ ЛІНІЇ, ЩОДОБОВІ УДАРИ ПО ВОРОГУ АРТИЛЕРІЄЮ Й АВІАЦІЄЮ. ОСОБЛИВО ВИРІЗНЯЄ НАШ СТИЛЬ ВІД ЇХНЬОГО ТЕ, ЩО В НАС Є ВИСОКОТОЧНІ ЗАСОБИ УРАЖЕННЯ ТАКІ, ЯК HIMARS, ЯК СНАРЯДИ EXCALIBUR ТА ДЕЯКІ ІНШІ ВИДИ,
– ЗАЯВИВ РЕЧНИК СХІДНОГО УГРУПОВАННЯ ВІЙСЬК ЗСУ.

Тому, наголосив він, ми намагаємося точно уражати склади, штаби та великі скупчення техніки й особового складу противника, щоб мати об’єктивний контроль та розуміти, яка ситуація складається.

На Донеччині фактично залишаються лише два напрямки, де російські окупанти мають ініціативу та сконцентрували всі наявні у них засоби ураження й намагаються прорвати нашу оборону. Це дуже велике напруження на наші підрозділи, які там перебувають.

ЦЕ ПРОСТО ЩОДЕННИЙ ГЕРОЇЗМ, ПОДВИГ, ЩОБ НЕ ДАТИ ПРОРВАТИ ВСІ СИЛИ ОБОРОНИ. ЦЕ ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ, НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ, ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА, ІНШІ РОДИ ТА ВИДИ ВІЙСЬК. ПРОТЕ ВОРОГ НЕ ЗДАТЕН ЦЕ ЗРОБИТИ І ГОЛОВНИМ НАСЛІДКОМ ДЛЯ ВОРОГА Є ТЕ, ЩО ВІН ЗАЗНАЄ НЕПОМІРНИХ ВТРАТ, ЯК ДЛЯ ВІЙНИ XXI СТОЛІТТЯ,
– СКАЗАВ РЕЧНИК СХІДНОГО УГРУПОВАННЯ ВІЙСЬК ЗСУ.

Тому що, втрати Росії наразі складають більш ніж 84 тисячі вбитих окупантів та безліч знищеної чи взятої як трофей техніки. Після цього російську армію вже не можна називати не лише другою в світі, а й загалом сучасною.

Натомість ЗСУ демонструють володіння новими тактиками ведення бою й діють, максимально використовують усі наявні сили та засоби та маневрують ними, не даючи ворогу завдавати по нас ударів.

Російська влада знаходиться в стані афекту. Їхні плани розвалилися, й вони не знають, як пояснити свої невдачі.

Вони не розуміють, як реагувати на ефективне просування вперед нашої армії. У рф намагаються зміцнитися в оборонних ешелонах, але це дуже дивно виглядає, тому що вони, наприклад, до звільнення Херсона теж там вибудовували якісь лінії оборони, але дуже швидко все це програли. Точно так само, як і в Харківській області, в Київській області і так далі.