Екстрено! Катасmрофа на Донбасі – окуnанти озвірілu: прорuв оборонu ЗСУ? Пеkельна бiiйня, вuстоїмо!

0

За останню добу окупанти завдали майже 300 ударів різними системами залпового вогню та артилерією у напрямку Вугледара, провели 34 штурми, проте їхні дії успіху не мали.

Про це повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону. За його словами, росіяни вже декілька місяців підряд роблять спроби прорвати там нашу оборону.

“Зараз вони також там концентрують сили, концентрують такі агресивні потужні удари по нашій обороні. За цю добу вони 299 ударів різними системами залпового вогню, артилерією завдали у цьому напрямку, провели 34 штурми. Але їхні всі дії не увінчалися успіхом, вони зазнавали втрат, зокрема, 108 людей було ліквідовано, 136 окупантів було поранено”, – сказав він.

За словами Череватого, російські загарбники хочуть, прорвавши оборону ЗСУ, рухатися далі в район Покровська та Добропілля.

“І мета їхня на цьому напрямку і на напрямку Бахмуту – захопити українську Донеччину і подати як певну ціль так званої “спеціальної воєнної операції”, нібито звільнення народу “ЛНР” і “ДНР”. Цих термінів у них вже було поставлено дуже багато, проте жодний з тих термінів не увінчався успіхом, вони завжди зазнавали поразки”, – наголосив речник.

Про ситуацію на фронті та навколо Вугледара зазначили також аналітики з Інституту з вивчення війни. Вони посилаються на інсайдерів з Кремля, котрі попереджають про новий наступ країни-агресорки, який може розпочатися у лютому або березні.

З журналістами спілкувалися російські чиновники та радники Кремля. Також наявними даними поділилися інші обізнані особи. Всі вони зазначили, що Путін прагне провести новий великий наступ. На думку путіна, толерантність Росії до прийняття причинно-наслідкових зв’язків дозволить виграти війну у довгостроковій перспективі. І це попри те, що вона зазнає поразок весь цей час.

За прогнозами укладачів звіту, окупанти упродовж наступних шести місяців можуть здійснити рішучу стратегічну дію. Швидше за все, це ми спостерігатимемо на Луганщині. Передовсім спрямованою активність ворога буде на відновлення ініціативи. Ба більше, окупанти прагнутимуть довести до кінця низку операційних успіхів в Україні.

В Інституті зазначають, що вирішальною стратегічною дією на Луганщині може бути або великий наступ, або російська оборонна операція, яка мала б протистояти українському контрнаступу.

Аналітики пригадали також нещодавні обмежені російські наземні атаки на Запоріжжі. За словами укладачів звіту, ворог може це робити, щоб розосередити українські сили, а також створити умови для наступу на Луганськ.

Так, з Білорусі до Луганщини ворог передислокує частини 2 мотострілецької дивізії. Це свідчить про те, що ворог таки планує потужний наступ. Правда, він може бути як на Луганську область, так і на той же Вугледар, що на Донеччині.

Аналітики припускають, що новий наступ навряд чи буде на Півночі України. Укладачі звіту зазначають, що наразі не спостерігаються формування ударних угруповань у Білорусі. Країну ворог радше використовує для тренування своїх бійців, а також для їхньої ротації.

Щоправда, усе частіше воєнкори з Росії апелюють до повторної атаки на Київ. Водночас вони припускають, що найбільш вірогідною ціллю для нового наступу стане саме Схід України. На жаль, можлива повторна атака на Харківщину.

Ворогові важливо захопити Вугледар. Він критично необхідний, щоб реалізувати матеріально-технічне забезпечення зі сходу на південь. Однак ЗСУ контролюють обстановку на фронті.