Естонія, Латвія, Литва і Польща закрили в’їзд для росіян із 19 вересня: всі деталі рішення

0

З опівночі понеділка, 19 вересня, почала діяти заборона на в’їзд громадянам Росії до Естонії, Латвії, Литви та Польщі. Відтепер росіяни не зможуть потрапити до цих країн через шенгенський зовнішній кордон.

Крім цього, їм також не можна використовувати їх для транзиту до Євросоюзу. Раніше OBOZREVATEL писав, що відповідні рішення було ухвалено на рівні урядів держав, які вважають поїздки громадян РФ загрозою своїй суспільній безпеці й Шенгенської зони загалом на тлі розв’язаної Кремлем війни проти України.

Суть обмежень

Відтепер росіяни з наявною короткостроковою шенгенською візою, виданою з метою туризму, спорту та відвідування культурних заходів, не зможуть потрапляти на територію ЄСчерез Естонію, Латвію, Литву та Польщу.

Також громадяни РФ уже не зможуть потрапити до заданих держав через Євросоюз. І ці країни не видаютьросіянам короткострокових туристичних віз.

Разом із тим обмеження не стосуватимуться громадян РФ, які в’їжджатимуть для відвідування родичів чи з гуманітарних причин.

Причина обмежень 

Країни Балтії та Польща вирішили закрити в’їзд у ЄС російським туристам, оскільки держави-члени Євросоюзу не досягли єдності щодо повної заборони віз для всіх громадян Росії та вирішили просто призупинити дію спрощеного візового режиму.

9 вересня Рада Євросоюзу ухвалила рішення щодо повного призупинення угоди про спрощення візового режиму з Росією, яке почало почало діяти з 12 вересня і для громадян РФ означає, що:

– візовий збір став дорожчим – зріс від €35 до €80;

– терміни видачі віз можуть збільшитися до шести місяців;

– довгострокових і багаторазових віз стане значно менше або взагалі не буде;

– країни ЄС планують видавати візи лише на термін поїздки.

Рішення є компромісним, оскільки багато країн-членів ЄС заявляли, що якщо росіянам не призупинять видачу віз, то вони зроблять це в односторонньому порядку.

Росіяни все ще можуть потрапити до ЄС

На сьогодні загалом низка країн Європи не приймає від громадян Росії документів на оформлення туристичних віз. Окрім згаданих чотирьох держав, у в’їзді російським туристам також відмовили Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія та Нідерланди

Раніше до ініціативи збиралася приєднатися Фінляндія, через яку до ЄС потрапляє найбільше росіян. Сьогодні вона залишається єдиним сухопутним кордоном для в’їздуросійських туристів до Європейського Союзу.

Фінське Міністерство закордонних справ заявило, що в країні не бачать законних підстав для запровадження такої повної заборони. Але експерти припускають, що Фінляндія долучиться до цієї ініціативи згодом, коли після закриття кордонів чотирма країнами кількість російських громадян, які їхатимуть до неї, ще більше зросте.

Як повідомляв OBOZREVATEL, глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс звернувся до громадян РФ і попередив про обмеження в’їзду. Він дав зрозуміти, що латвійці не чекають росіян у своїй країні.