“Ґутен таґ, еврібаді”. Німеччuна nосmавuла в Уkраїну nерші зeніmнi сaмoхіgнi yсmанoвku Gеpаrd

0

Німеччина поставила в Україну перші зенітні самохідні установки Gepard. На території нашої держави вже знаходяться три установки та набої до них.

Найближчим часом українська армія отримає 15 з 30 обіцяних Німеччиною зенітних установок Gepard. Про це в ефірі єдиного телемарафону в понеділок розповів міністр оборони Олексій Резніков.

“Сьогодні офіційно зайшли три перших Gepard. Це зенітні комплекси, до яких нам передані десятки тисяч набоїв. Ми очікуємо перших 15 Gepard. Три сьогодні заїхали в Україну. Вони сьогодні вже в розпорядженні Збройних сил України”, – сказав Резніков.

Про плани з поставки в Україну 30 зенітних установок Gepard влада Німеччини заявила в середині липня – разом з переліком іншого озброєння, яке офіційний Берлін готовий передати ЗСУ. Проблема з цими установками полягала у дефіциті снарядів для них: ще нещодавно Німеччина мала доступ до менш ніж 60 тисяч 35-мм снарядів. Однак німецький уряд, після кількох тижнів напруженого пошуку вирішення та співпраці з міністерством оборони Норвегії знайшов вихід – і розшукав виробникка, який взявся виготовляти додаткові боєприпаси.

Цікаво, що Gepard може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину. Втім, в реальних умовах він стріляє короткими чергами, пристосованими до цілі.