Гарні новини! Двох із найкращих пiлoтiв Пyтiнa було ліквідовано в Україні. Дoлiтaлись

0

Українським воїнам вдалося ліквідувати двох найкращих пілотів російської армії. Обидва загинули внаслідок удару HIMARS по російських військах у районі Донецька.

Американські реактивні системи завдають Росії нищівних втрат, інтенсивність обстрілів із боку РФ впала в рази, армія агресора могла втратити за 5 місяців війни третину свого боєздатного контингенту. Про це пише Daily Mail.

“Двох із найкращих пілотів Путіна було вбито ракетою HIMARS в Україні, поки російське керівництво розповідає, що вони нічого не змінюють на фронті. 41-річний Максим Потьомін, льотчик-винищувач у званні підполковника, загинув унаслідок обстрілу його кортежу високоточною реактивною артилерією в Донецьку 8 липня. Вважається, що внаслідок того ж таки нападу загинув 54-річний полковник Анатолій Стасюкевич, також льотчик-винищувач”, – пише видання.

Підполковник Максим Потьомін, 41 рік
Полковник Анатолій Стасюкевич, 54 роки

Першим про те, що Максим Потьомін загинув саме внаслідок удару HIMARS, заявив батько ліквідованого окупанта Олексій. Він дізнався, що саме американські системи стали причиною смерті його сина, лише кілька днів тому, як вважає росіянин, удару ЗСУ завдали за сприяння західної розвідки.

Максим Потьомін із батьком

“Автомобіль мого сина було збито ракетою HIMARS”, – сказав Потьомін-старший місцевим ЗМІ.

Потьомін був одружений, мав двох дітей — сина 15 років і дочку 8 років — і посмертно нагороджений Кремлем орденом мужності за “самовіддані подвиги і доблесть”, виявлені у загарбницькій війні на території сусідньої мирної країни.

Другий ліквідований льотчик-винищувач, Стасюкевич, начальник штабу 1-ї гвардійської Барановичської Червонопрапорної змішаної авіаційної дивізії, був військовим льотчиком у третьому поколінні.

Літав у тій самій частині, що й Потьомін, що базувалася у Кримську Краснодарського краю.

Стасюкевич із дружиною

Ще одна “жертва” американського озброєння – 42-річний підполковник Сергій Михайлов, який командував мотострілецьким батальйоном, також був убитий в Україні, однак в іншому місці, не там, де ліквідовано Потьоміна та Стасюкевича.

42-річний підполковник Сергій Михайлов

“Смерть цієї трійці – лише чергова загибель російської військової еліти, причиною якої став HIMARS – система високоточної реактивної артилерії, яка була подарована Україні США і прибула на поле бою близько місяця тому. Київ застосовував цю зброю для завдання ударів по російських командних пунктах і складах із боєприпасами в глибокому тилу, які раніше були недосяжні. Кажуть, Путін лютував через ефективність ракет, тому що його запевнили, що російська протиракетна оборона останнього покоління зможе їх збити. Але система С-400 практично не захищала від них”, – констатує видання.

Українська армія за допомогою HIMARS знищила вже десятки складів та командних пунктів окупантів на Донбасі. За даними Daily Mail, за останні кілька тижнів знищено десятки російських офіцерів, серед яких один генерал. А Росія змушена була практично зупинити наступ на сході України, адже її головна “зброя” – масований артилерійський обстріл – їй через дефіцит снарядів унаслідок знищення складів тепер недоступна.

“Дані NASA показують, що кількість артилерії, що використовується на Донбасі, помітно скоротилася за останні два тижні, тоді як путінські війська досягли дуже невеликого територіального завоювання. Це вивільнило українські війська для атак в інших місцях, особливо на півдні під Херсоном, де готується великий контрнаступ”, – пише видання.

Також у Daily Mail навели дані одного з російських Telegram-каналів, де зазначено, що сумарні безповоротні втрати регулярних військовослужбовців, Росгвардії та найманців ПВК можуть сягати 56 500 осіб.

“Ці цифри включають загалом 43 000 регулярних російських солдатів плюс 11 400 приватних військових підрядників і ще 2000 солдатів Росгвардії. Якщо це підтвердиться, це буде означати, що з початку путінської “спецоперації” в лютому загинуло близько третини військовослужбовців Росії”, – пише видання.

При цьому на Заході безповоротні втрати РФ оцінюють скромніше. Глава британських збройних сил Тоні Радакін нещодавно заявив, що Росія втратила близько 50 тисяч солдатів як убитими, так і пораненими. Якщо нові дані є точними – збільшення втрат безумовно обмежить здатність Путіна продовжувати війну в Україні.