Геніально! Через вiйнy Росії проти України, Польща пропонує провести “демілітарuзацію” Калінінграду

0

Ексзаступник міністра оборони Польщі Ромуальд Шереметьєв кілька днів тому запропонував “демілітаризувати” російський Калінінград.

Він переконаний, що це обов’язково слід зробити у разі вступу до НАТО Швеції та Фінляндії, адже інакше Альянс отримає під боком “значну проблему”.

Про це він сказав в інтерв’ю польському сайту DoRzeczy.pl. У Росії кілька днів думали над відповіддю – і нарешті придумали.

Колишній заступник міністра оборони Польщі, офіцер і публіцист Ромуальд Шереметєв виступив за “демілітаризацію” російського Калінінграда у разі вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, адже інакше цей регіон стане для Альянсу “істотною проблемою”.

“Ми повинні, однак, попросити калінінградців перестати називати себе на честь злочинця [Михайла] Калініна, який несе солідарну відповідальність за вбивства в Катині. По-друге, цей регіон необхідно демілітаризувати, тому що не може бути, щоб НАТО сиділо на пороховій бочці між ніг”. Це, певно, зрозуміло”, – сказав польський військовий.

На його думку, поява в НАТО двох нових членів суттєво посилить позиції Польщі на східному фланзі.

У Росії кілька днів думали над відповіддю на пропозицію Шереметєва – і не вигадали нічого кращого, ніж заявити, що їм зовсім не цікаво, що там заявляють у Польщі.

“Вам не байдуже? Нам ось тут байдуже. Абсолютно… Там триває битва за статус головного русофоба, щоб зайняти місце в партії [влади]”, – заявив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов, відповідаючи на запитання представника одного з російських пропагандистських ресурсів.

Нагадаємо, 15 травня Фінляндія, а за нею – і Швеція офіційно заявили про те, що рішення про вступ до НАТО ухвалено. В Альянсі вже заявили, що процес їхнього приєднання буде завершений максимально швидко – обидві країни можуть прийняти до НАТО лише за кілька тижнів після подання заявок.

На цьому тлі з Росії на різних рівнях почали звучати неприкриті погрози вторгненням до обох держав у разі їх вступу до НАТО. Хоча саме російська воєнна загроза раніше й спонукала фінів та шведів переглянути свою думку щодо необхідності приєднання до оборонного союзу західних країн.