Господь oбрушuв свій rнів на Росію: в неділю на території РФ почалося виверження відразу двох величезних вулканів. Відео

0

На Камчатці почалося виверження Ключевської сопки – найвищого вулкана Євразії. Крім того, прокинувся вулкан Шивелуч – наразі триває викидання “розпечених бомб”.

Російські ЗМІ повідомляють, що два вулкани прокинулися фактично одночасно. Схоже, що навіть природа лютує проти росіян. У мережі уже жартують, що це геологічна спецоперація українців.

  • Шивелуч

Перед виверженням Шивелуч двічі викинув стовпи попелу на висоту до 5 кілометрів.

Наразі фахівці фіксують викиди розпеченої магми із частотою до 10 вибухів на годину, очікуються лавові потоки. Температура лави на поверхні вулкана становить 1 000 градусів Цельсія.

Місцева влада закликала не наближатися до вулканів менш ніж на 15 кілометрів.

Зазначають, що через потужне виверження може постраждати траса Петропавловськ-Камчатський – Усть-Камчатськ.

Довідка. Шивелуч – найпівнічніший з діючих вулканів Камчатки. Найпотужнішим вважається виверження Шивелуча 1964 року, коли стовп попелу досяг висоти 15 кілометрів, а уламки вулканічної породи віднесло на 20 кілометрів.

За словами вчених, виверження посилюватиметься: фахівці очікують на вилив лави, а також утворення грязьових потоків, які пройдуть річищами річок у районі вулкана.

0