Грибаускайте заявила, що ніхто не очікував такого масштабу скоєного від окупантів, і назвала РФ…

0

Колишня президентка Литви Даля Грибаускайте прокоментувала підсумок ста днів війни Росії проти України, наголосивши, що наша країна показала всьому світу свою міць у боротьбі з агресором. За її словами, ніхто не очікував такого звірства від росіян, від 24 лютого розуміння безпеки та сусідства змінилося.

РФ політикиня назвала “Путінстаном”, а її народ – кривавими убивцями, з якими не хочеться мати майбутнього. Думкою вона поділилася в інтерв’ю ведучій “1+1” Наталії Мосейчук (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

“Ми на усе це дивилися, сприймали близько до серця, намагалися допомагати так багато, скільки можемо. Ці перші 100 днів усе оберталося навколо війни, увесь світ. Наше розуміння безпеки, сусідства змінилося. Ми ніколи не очікували такої брутальної та нецивілізованої армії з обличчями вбивць, які ґвалтують людей, знищують усе на своєму шляху”, – описала Грибаускайте свої переживання.

Вона підкреслила, що війна стала не просто несподіванкою, а справжнім шоком для усіх. Водночас позитивним сюрпризом були потужність і боєздатність українського народу, а також його бажання захищати свою країну.

“Бо за вами – ваша Батьківщина, а за росіянами лише путінська земля. Нічого більше. Путінстан. Ця мотивація стала хорошим прикладом для усіх нас”, – зазначила експрезидентка Литви.

Грибаускайте додала: якщо із самого початку Захід був шокований і вагався, чи варто допомагати Україні, то зараз він поступово нарощує цю підтримку. Це не може не радувати, хоча цього недостатньо, бо країна зазнає великих втрат, особливо людських, і руйнування міст дуже серйозні.

Вона привітала те, що Захід принаймні почав накладати санкції на РФ і постачати більш важке озброєння Києву – “це непогано, порівняно з тим, що було на початку”.

Також Грибаускайте вважає, що майбутнє Росії – це обличчя країни кривавих убивць, держави терору.

“Їхнє майбутнє з Путіним сьогодні – це тоталітарний режим. Якщо вони йдуть до такого, будь ласка. Ми не хочемо бути поруч із ними у такому майбутньому”, – підсумувала колишня лідерка Литви.

OBOZREVATEL