І тaк, я nonалася. Пoділюсь, як сaмe, щoб і вu зналu nро мoжлuві схемu… Мені телефонує чоловік і nредставляється службою підтрuмкu Кuївстар. Я не мала бажання говорuтu, але він заnuтав, чи немає у мене nроблеm з мобільнuм зв’язком

0

Любі друзі!

В ці непрості часи у мене сталася неприємність – телефонні шахраї. І так, я попалася.
Поділюсь, як саме, щоб і ви знали про можливі схеми.

Але спочатку спробую коротко проаналізувати, чому таке зі мною (зі мною!контролюючою, розумною, обізнаною) сталося (теж корисна інформація для всіх, як на мене)

1. Ослаблені психологічні захисти. Бо немає сил, бо є страшенна втома від всього, бо три дні намагалася зварити борщ чи помити голову, вистежуючи наявність світла.

2. З першого випливає друге – підвищена вразливість, особливо до таких тем як зв’язок, інтернет, можливість нормально працювати.

3. Недостатня компетентність в деяких питаннях (я не розуміла, як технічно працюватиме те, що мені пропонували шахраї, але звучало все дуже професійно і чітко (я повірила, що вони розбираються в цьому краще).

грошей, я все скасовувала, але було вже пізно….Без мобільного зв’язку я не можу ні заблокувати карту, ні змінити пароль!!

Тут “вишенька на торті” – пропадає світло. І у мене немає нічого – ні зв’язку, ні інтернету. Далі я побігла у відділення Привату. Та далі вже не цікаво. За кілька хвилин ті пі@₴&аси зняли майже 50 тисяч грн. І 5000 в монобанку.

А, ну і наостанок, увага! (тільки не смійтесь дуже, бо мені самій трохи смішно з себе, але це тільки підтверджує, що пильність моя на нулі….) :

Товаріщ шахрай дзвонив мені з номеру 066.

Служба Київстар, ага.

?‍♀️
?‍♀️
?‍♀️

З Водафонівського номеру

Приймаю слова підтримки і лояльні коментарі)

Бажаю всім ніколи не розчаруватися у власній стійкості до таких випадків)

На зображенні може бути: текст «15:40 за цим номером прийнято заявку на замну ѕім-карти. очкуйте SMS 3 кодом подтвердження, та введть його 3 ново SIM. код діе до 18:40 22.12.2022 для пдтвердження замни ѕім-карти введть *245*42*131150# якшо ви не подавали запит на замну SIM, не вводьте код та не передавайте його ншим особам. 15:41»

UPD. Дякую вам, друзі, за слова підтримки, пропозиції фінансової допомоги і вашу увагу до мене!
Заява в поліцію подана одразу, сьогодні  отримала витяг з ЄРДР і подала заявку до страхової ПриватБанку, далі – тільки чекати.

Я бачу, що за ці дні мій допис отримав 6к+ репостів. Я маю надію, що багатьом людям корисно дізнатися про такий мій досвід, щоб бути пильнішими.

Однак, дивують чужі мені люди, що пишуть в приватні. Невже хтось справді думає, що людина, що стала жертвою шахраїв і накатала такий пост, буде відповідати незнайомцям на питання “а це точно правда?” і на пропозиції написати колективну заяву або “поговорити про це по телефону”?)))

Так, я попалася шахраям, але ж мені не весь здоровий глузд вийшов носом при цьому)))

Леся Касько