І так, я попалася. Поділюсь, як саме, щоб і ви знали про можливі схеми… Мені телефонує чоловік і представляється службою підтримки Київстар. Я не мала бажання говорити, але він запитав, чи немає у мене проблем з мобільним зв’язком

0

Подаємо мовою оригіналу:

Леся Касько

Любі друзі!

В ці непрості часи у мене сталася неприємність – телефонні шахраї. І так, я попалася.
Поділюсь, як саме, щоб і ви знали про можливі схеми.

Але спочатку спробую коротко проаналізувати, чому таке зі мною (зі мною!контролюючою, розумною, обізнаною) сталося (теж корисна інформація для всіх, як на мене):

1. Ослаблені психологічні захисти. Бо немає сил, бо є страшенна втома від всього, бо три дні намагалася зварити борщ чи помити голову, вистежуючи наявність світла.

2. З першого випливає друге – підвищена вразливість, особливо до таких тем як зв’язок, інтернет, можливість нормально працювати.

3. Недостатня компетентність в деяких питаннях (я не розуміла, як технічно працюватиме те, що мені пропонували шахраї, але звучало все дуже професійно і чітко (я повірила, що вони розбираються в цьому краще).

4. Дуже сильне бажання от прям зараз отримати те, про що думаєш день і ніч…

А тепер суть.

Мені телефонує чоловік і представляється службою підтримки Київстар. Я не мала бажання говорити, але він запитав, чи немає у мене проблем з мобільним зв’язком. Це питання змусило мене продовжити розмову (ні, ну дійсно, може щось важливе скажуть). Я сказала, що під час відключень світла проблеми є.

Далі чоловік мені каже :”Ми вирішили цю проблему. Ми під’єднуємо наших абонентів до резервної вишки.

Тепер ваше підключення до неї буде відбуватися автоматично при зникненні зв’язку і проблем зі зв’язком і мобільним інтернетом не буде ніколи. Для цього треба здійснити операцію по заміні сім-карти. Ваш номер лишиться тим же, просто у нього буде інший статус, що дозволить приєднати вас до резервної вишки”

Це майже дослівний текст. Говорився він дуже ввічливо і грамотно. Чоловік сказав мені ввести довгий код і попередив, що зараз прийде смс від київстара, він передзвонить мені через 2 хвилини і я маю продиктував йому код, який буде в смс.

Я роблю все. В той момент я вірю, що от зараз я вирішу всі свої проблеми. І головне – нічого з особистих даних я наче не називаю, отже – все норм.

Ага, нічого! Крім свого номеру телефону, який от просто зараз “віддаю шахраям”. Вони просто заблокували мою сімкарту, а номер мій використали, щоб залізти в усе – в приватбанк, в монобанк, в пошту…Я не знаю, як саме це робиться. Прикріплюю смс, які приходили від київстар.

Все виглядало так, ніби я сама ліквідую свою сім-карту і роблю нову за своїм номером.

Це все робилось хвилин 10, в цей час шахрай тримав мене на зв’язку, просив “згенерувати код абонента” – будь які 4 цифри. І на кожний мій варіант говорив “такий вже є” (пінкод у нього не підходив, що ж не ясно!). З моїх відповідей він щось таки “нагенерував” і тут дзвінок обірвався і мобільний зв’язок у мене зник.

Я побігла додому, де є вайфай.

Мені почали приходити запити з привату про зняття грошей, я все скасовувала, але було вже пізно….Без мобільного зв’язку я не можу ні заблокувати карту, ні змінити пароль!!

Тут “вишенька на торті” – пропадає світло. І у мене немає нічого – ні зв’язку, ні інтернету. Далі я побігла у відділення Привату. Та далі вже не цікаво. За кілька хвилин ті пі@₴&аси зняли майже 50 тисяч грн. І 5000 в монобанку.

А, ну і наостанок, увага! (тільки не смійтесь дуже, бо мені самій трохи смішно з себе, але це тільки підтверджує, що пильність моя на нулі….) :

Товаріщ шахрай дзвонив мені з номеру 066.

Служба Київстар, ага.

З Водафонівського номеру

Приймаю слова підтримки і лояльні коментарі)

Бажаю всім ніколи не розчаруватися у власній стійкості до таких випадків)

На зображенні може бути: текст «15:40 за цим номером прийнято заявку на замну ѕім-карти. очкуйте SMS 3 кодом подтвердження, та введть його 3 ново SIM. код діе до 18:40 22.12.2022 для пдтвердження замни ѕім-карти введть *245*42*131150# якшо ви не подавали запит на замну SIM, не вводьте код та не передавайте його ншим особам. 15:41»

UPD. Дякую вам, друзі, за слова підтримки, пропозиції фінансової допомоги і вашу увагу до мене!
Заява в поліцію подана одразу, сьогодні (27.12) отримала витяг з ЄРДР і подала заявку до страхової ПриватБанку, далі – тільки чекати.

Я бачу, що за ці дні мій допис отримав 6к+ репостів. Я маю надію, що багатьом людям корисно дізнатися про такий мій досвід, щоб бути пильнішими.

Однак, дивують чужі мені люди, що пишуть в приватні. Невже хтось справді думає, що людина, що стала жертвою шахраїв і накатала такий пост, буде відповідати незнайомцям на питання “а це точно правда?” і на пропозиції написати колективну заяву або “поговорити про це по телефону”?)))

Так, я попалася шахраям, але ж мені не весь здоровий глузд вийшов носом при цьому)))