Інженери з Дніпра зробили повністю український ударний безпілотник, який дешевший за західні аналоги і не поступається їм за характеристиками

0

Дніпро та Харків – центри аерокосмічної галузі, там і вдалося зібрати унікальну команду, здатну вирішувати будь-які завдання щодо створення БПЛА для потреб ЗСУ. Крім того, над проєктом працюють і іноземні спеціалісти. За матеріалами autostrike

Ініціатор проєкту Володимир Яценко, – «За освітою я інженер-радіофізик. Моє хобі – авіація, я пілот вертольота. Але небо закрите для цивільної авіації, тому створення безпілотника — це продовження мого хобі, яке переродилося на серйозний проєкт».

В даний час винахідники створили універсальний прототип, який модифікується для потрібного бойового завдання протягом години – від тактичної (розвідник або ударний дрон) до оперативної (робота на великих відстанях лінії фронту з тим же функціоналом).

«Ми поставили собі завдання зробити дуже дешевий та дуже ефективний БПЛА, спеціально пристосований для вирішення бойових завдань. Є такий показник – ймовірність подолання РЕБ та ППО супротивника. За розрахунками він у нас один із найкращих через застосування нових технологій, а його дешевизна нівелює збитки від його втрати під час виконання бойового завдання. У нас був випадок, коли один із безпілотників, який ми передали ЗСУ, окупанти 10 днів не могли збити засобами ППО. Щоб його знищити, вони використали ракету БУК. Уявіть собі — проста практично базова модель БПЛА, яка коштувала не більше ніж $5000, змусила ворога витратити ракету ціною $200 000», — розповів Яценко.

Випробування безпілотника вже завершено, у розробці тестувався штучний інтелект. «Вже є перші результати, зараз робота ведеться над оптимізацією — із завданням має справлятися бортовий комп’ютер із обмеженими обчислювальними можливостями. Завдання безпосередньо штучного інтелекту — розпізнавання потенційних цілей у режимі реального часу з передачею координат ударним дронам, які працюють у групі з розвідником, та оператору БПЛА для ухвалення рішення», — пояснює винахідник.

Володимир Яценко пояснив, що зібрана ним команда відмовилася від ідеї робити БПЛА на базі планерів і зробила проєкт з нуля. “Підхід був такий самий, як при проєктуванні великих літаків: повністю електронна модель, яка тестується на спеціальних програмах-симуляторах, і тільки після цього реальне виробництво”, – говорить він.

Конструктор разом із групою інженерів із Дніпра виробляє різні модифікації безпілотників завдяки спеціальній «начинці». «Цей контейнер дуже схожий на медичний, але його призначення протилежне – ми зробили модифікацію нашого безпілотника для 20 зарядів ВОГ-17М. Двадцять подарунків оркам ми доставимо за призначенням», – пояснює Яценко.

“Скажу так, у мене дуже багато запитів на продаж, але я для себе прийняв рішення, що ми не продаємо, а передаємо наші апарати до правильних підрозділів, де вони будуть використовуватися максимально ефективно”, – пояснив він.ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ