Історичний понеділок! Парламентська асамблея НАТО щойно визнала Росію державою-тeрорuстом: деталі резолюції

0

Росія щодня доводить, що є країною-терористом. Тепер це офіційно визнала парламентська асамблея НАТО, яка зараз проходить у Мадриді.

Про це повідомив голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО – нардеп від фракції «Слуга народу» Єгор Чернєв. Резолюцію ухвалили одноголосно.

резолюції, ініційованою Україною, мова йде не тільки про визнання Росії країною-спонсором тероризму, але й підтримка створення спеціального трибуналу для покарання російських воєнних злочинців. Тепер цю резолюцію відправлять парламентам країн-членів Альянсу.

Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але і вище керівництво росії. Резолюцію буде направлено урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО,
– повідомив Чернєв.

Однак крім цього, резолюція передбачає й збільшення військової допомоги Україні, розробку конкретних кроків щодо вступу України в Альянс, створення механізму стягнення репарацій з Росії.

Також Чернєв наголосив, що у резолюції закріплений принцип про те, що НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.Важливо! Парламентська асамблея НАТО є консультативним міжпарламентським органом Північно-Атлантичного Альянсу. Тобто фактично організація забезпечує зв’язок НАТО з парламентами країн-членів Альянсу. Однак фінансово та адміністративно ПА відокремлена від НАТО.