Jerry Heil “вmepлa нօсa” pօсiянaм у Нiмeччuнi: дօсuть npuвлaснювaти укpaїнськy iстօрiю та кyльmyрy

0

Відома співачка Jerry Heil зняла відео для німецького телебачення, в якому розповіла чия насправді популярна у світі колядка Щедрик

Як відомо, співачка Яна Шамаєва, сценічне ім’я Jerry Heil зараз багато подорожує з благодійними концертами Європою. Так, вона активно користується соціальними мережами, за її життям стежать 232 тисячі підписників.

Крім того, що Яна допомагає Україні, вона ще й розповідає правду про події, що відбуваються на її рідній землі. Цього разу, під час подорожі до Мюнхену вона торкнулася теми популярної різдвяної пісні, яку в усьому світі виконують на Різдво – це Щедрик.

Так, вона записала невелике відео, в якому розповіла, що насправді Щедрик – це українській твір в обробці Леонтовича. Не секрет, що Росія намагається присвоїти не тільки історію України, а її традиції та пісні. Варто згадати битву за борщ.

А Щедрик став загальнолюдським, різдвяним, належить людям, які його співають. Тому американці, які вважають, що це просто колядка, були шоковані, коли їм заново відкрили Леонтовича, якого совєти просто вбили.

Співачка нагадала європейцям, що насправді твір Щедрик створив відмий український композитор Микола Леонтович на початку ХХ століття. З ним він гастролював країнами Європи та в США, твір полюбили глядачі.

Як розповідає Яна, у відповідь на ролик у Німеччині вона отримала обурливі коментарі від русифікованих, які написали:

“ВОНИ Й ІСУСА СКОРО УКРАЇНЦЕМ НАЗИВАТИМУТЬ”

Сторіс. Фото: скрин відео