Кім: “Приготуйтеся… Мушу вам повідомити вам страшну новину… Фактично з дня на день два великих міста в Україні можуть бути атакові ворогом”

0

Російська Федерація найближчими місяцями може здійснити наступ на два українські обласні центри – Миколаїв і Запоріжжя.

Хоча українська сторона нині не спостерігає великих скупчень сил ворога для атаки, ситуація може обернутися неочікувано.

Про це заявив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім у коментарі виданню Reuters, передає Obozrevatel.

Його регіон частково окупований армією РФ, але залишається остается одним із двох, які зберігають значний вихід до Чорного моря.

За словам чиновника, українські захисники досягли “деякого успіху” в в останні тижні контратаках в сусідній Херсонській області.

Але в той час, як ворог і ЗСУ зосередили більшу частину своїх ресурсів на боротьбі за контроль над східним промисловим регіоном Донбасу, доля української берегової лінії Чорного моря в Миколаєві та Одесі має вирішальне значення для забезпечення економічного майбутнього країни.

Кім зазначив, що для значного прориву на півдні, наприклад, повернення контрольованого Росією анклаву Херсонщини над річкою Дніпро, Україні, ймовірно, буде потрібно більше сил – або за рахунок вивільнення їх на сході, або шляхом додаткової мобілізації. І Київ розуміє, що ризик того, що Росія знову нападе на великі обласні центи півдня, все ще існує.

“У найближчі місяці, я думаю, в окупантів є деякі можливості для наступу на Миколаїв і Запоріжжя. Хоча ми не бачимо ні перегрупування, ні великих скупчень військ для атаки і зараз все рухається дуже повільно, але це може розвиватися дуже швидко”, – припустив Кім.

Водночас чиновник каже, що артилерійські системи, які поставляються із Заходу, вже приносять користь Україні, й це “лише питання часу”, коли наші Сили оборони відвоюють значні території на півдні.

“Це вже відбувається… і ми досягнемо більшого успіху. Ми говоримо про артилерію”, – відповів глава Миколаївської ОВА на запитання, коли західна зброя почне мати значення на землі проти російських військ, які вторглися 24 лютого.

Також він заявив, що сьогодні країна-агресор РФ атакує українські продовольчі та сільськогосподарські об’єкти в Україні, щоб налякати світ і змусити його погодитись на угоду з відкриття Чорного моря на умовах Москви.