Коломойський та інші олігархи в шоці: АвтоКрАЗ”, “Укрнафта”, “Мотор Січ”, “Запоріжтрансформатор” переходять у власність держави

0

Стратегічно важливі підприємства, які пов’язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним перейдуть у власність держави, передає “Європейська правда”

Співрозмовники ЕП в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а також міноритарні акціонери “Укрнафти” розповіли, що б листопада НКЦПФР прийняла рiшення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” Та ПРАТ “Запоріжтрансформатор”. Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.

Компаніям Коломойського в “Укрнафтi” належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК “Нафтогаз” до цього належали 50% плюс 1 акцiя. Власниками інших акцій є міноритарні акцiонери. “Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією України

В “Укртатнафт” Днiпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Iншi – В НАК “Нафтогаз”. Ключовим активом “Укртатнафти” € Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетними обстрілами.

Донедавна власником “Мотор Січ” був В’ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями “Мотор Січі” були заблоковані, а згодом – арештовані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.

Компанія “АвтоКрАЗ” входить в групу “Фінанси та кредит” олігарха втікача Костянтина Жеваго. Пiдприемство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

“Запоріжтрансформатор” – пiдприемство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.