Коли РФ може нанести раkетнuй удар по Україні в грудні та якою буде трuвалість відключень світла: прогноз експерта

0

Країна-терористка Росія може здійснити масштабний ракетний обстріл енергетичної інфраструктури України з 5 по 7 грудня. Справа в тому, що саме 5 грудня вступає в силу ембарго на російську нафту в ЄС. Загалом впродовж зими масштабні обстріли РФ можуть вібуватися раз на два тижні, а переривання електроенергії може досягати від 16 годин до 2-3 діб.

Такий прогноз озвучив у коментарі OBOZREVATEL директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Також він додав, що Україна постійно знаходитиметься у планових графіках відключень, а також аварійних відключень.

“Судячи з тих цілей, які Росія поставила, в будь-який момент можна цих обстрілів очікувати. Треба до цього готуватися і ймовірність цих обстрілів дуже висока. Але коли вони будуть? Вони можуть бути в період з 5 по 7 грудня, тому що саме 5 грудня вступає в силу ембарго на нафту в ЄС для Росії. А РФ, як правило, любить такі події відмічати обстрілами по Україні, а особливо по її енергетичній інфраструктурі”, – зазначив експерт.

За його прогнозом, в цілому по зимі в середньому дефіцит потужності буде триматися на рівні 25%, але в період масованих обстрілів, які можуть вібуватися раз на два тижні, дефіцит може зростати до понад 50%.

“Під час обстрілів може відключати систему автоматика, а преривання постачання під час масованих обстрілів може досягати від 16 годн до 2-3 діб. Ось в тому графіку, я думаю, ми будемо знаходитися достатньо довгий період. Це такий базовий сценарій, який я вбачаю, найбільш ймовірний”, – підкреслив Омельченко.

Джерело:bbc-ccnn.com