Лaвpoв після тeрa kтy в Олeнiвцi зaявив Блiнкeнy, що “apмiя PФ сyвoрo дoтримyється нopм мiжнaрoднoгo пpaвa”

0

Уперше від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну державний секретар США Ентоні Блінкен провів розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Розмова проходила в телефонному режимі, сторони обговорили низку питань щодо агресії РФ в Україні. Блінкен заявив, що Росія може отримати розширення санкцій у разі, якщо вирішить анексувати українські території. А Лавров у відповідь погрожував США та Україні, заявляючи, що “армія РФ суворо дотримується норм міжнародного права”.

За результатом розмови Ентоні Блінкен провів брифінг, про це пише CNN. А Лавров оголосив низку агресивних заяв, його слова цитують російські ЗМІ.

Так, за словами Блінкена, Лавров заявив, що зміна демократично обраного уряду України входить у російські плани. Головний американський дипломат пригрозив РФ санкціями у разі спроби реалізувати цей план.

“На тлі недавніх заяв Кремля про плани продовжити анексію української території і слів самого міністра про те, що зміна демократично обраного уряду України входить у російські плани, я дав зрозуміти Лаврову, що ці плани ніколи не будуть прийняті. Світ ніколи не визнає анексій. Ми накладемо додаткові суттєві санкції на Росію, якщо вона реалізує ці плани”, – заявив він.

Представники США та РФ обговорили також розблокування експорту зерна з України через Чорне море.

“Ми сподіваємося, що цей крок буде реалізовано якнайшвидше”, — сказав Блінкен.

Разом із тим головний американський дипломат підкреслив, що США не бачать “жодного бажання” з боку Росії припинити агресію проти України.

Блінкен закликав Лаврова погодитися на пропозицію США щодо звільнення двох незаконно затриманих у Росії громадян США – Пола Вілана й баскетболістки Брітні Ґрайнер. Йдеться про їхній обмін на засудженого російського торговця зброєю Віктора Бута.

“Я не можу дати вам оцінку нашої розмови й сказати, чи дасть вона результат. Я говорив саме про те, про що планував із ним поговорити”, – сказав Блінкен, зазначивши, що вважає важливим, щоб Лавров почув безпосередньо від нього все з цього приводу.

Водночас Лавров зробив кілька заяв

Міністр закордонних справ РФ заявив, що “накачування України зброєю НАТО та Сполучених Штатів затягує конфлікт і множить жертви”. Постачання Україні західної зброї “продовжують агонію режиму в Києві”.

Також Лавров видав, що армія РФ суворо дотримується норм міжнародного права. Особливо цинічно ця заява звучить після терористичного акту Росії в Оленівці.

Що ж до обміну в’язнями, Лавров запропонував США “повернутися в русло “тихої дипломатії” без спекуляцій”.

OBOZREVATEL