Лайма Вайкуле відкрито підтримала Україну: співачка вийшла на сцену із синьо-жовтим прапором

0

Латвійська співачка Лайма Вайкуле публічно висловила свою позицію щодо вторгнення РФ до України. 31 липня вона вийшла на сцену в литовському курортному місті Паланга разом із музикантом Янісом Стібеліcом, показавши публіці величезний український прапор.

Пізніше в інтерв’ю виданню Delfi зірка заявила, що як громадянки країни, яка виступає проти війни, її “позиція і політика очевидна”. Ба більше, Вайкуле наголосила, що “інакше бути не могло”

“А як же інакше? Чого ще від мене можна було чекати? Ми живемо у Латвії, я громадянка Латвії, наша політика та позиція зрозумілі. З тим, що я говорила (раніше Вайкуле публічно не давала коментарів щодо того, що відбувається в Україні. Але 28 лютого у відеодзвінку зі США просила “зупинитися” і сказала “ні війні, ні смертям”, хоча безпосередньо не засудила вторгнення Росії в Україну – Ред.), все було зрозуміло. Якби я не хотіла нічого коментувати, я б мовчала. Я думаю, що в Латвії немає людей, які за війну. Ось ми дивимося на блакитне небо, а по Україні запускають ракети, вбиваючи все живе”, – сказала Вайкуле.

Крім того, вона зазначила, що поки що не бачить можливості виступати в Росії.

Лайма Вайкуле з прапором України.

“Поки що ні. Я навіть не знаю, як це може відбуватися емоційно! Але я не хочу, щоб люди ненавиділи. Ти громадянин Латвії, і неважливо, якої ти національності. Ми всі повинні бути разом проти війни, проти тих, хто розв’язав цю війну “, – заявила Вайкулі.

Зірка зізналася, що щодня прокидається та лягає спати з новинами про те, що відбувається в Україні.

Яніс Стібеліс додав, що вже кілька разів висловлював підтримку Україні. “Мені це ( винесення українського прапора на сцену – Ред.) здається загальноприйнятою нормою, тим більше, що танцювальний колектив, з яким ми виступали, був з України”, – заявив музикант.