Людей вже nоnередuлu: вся область – під заrрoзoю в Україні слідом за Туреччиною може nочатuся зеmлетpус

0

Україна розташована на поясі, в якому відбувся землетрус у Туреччині. Однак серйозні природні катаклізми країні не загрожують. Найбільш відчутні поштовхи можуть статись на Одещині.

Найбільші сейсмічні впливи можуть бути на південному заході Одеської області. Про це розповів сейсмолог Олександр Кендзера.

Якими можуть бути землетруси в Україні

Кендзера зазначив, згідно з картами сейсмічної небезпеки України, на південному заході Одеської області сейсмічні впливи можуть бути найбільшими. Вони можуть досягати 8 і навіть 9 балів за десятибальною шкалою.

Тому фахівець порадив враховувати в Одесі та в інших регіонах параметри сейсмічної небезпеки, де вже побудований об’єкт, або планують будівництво. Однак сейсмолог зазначив, що катастрофічним наслідкам можливо запобігти.

Потрібно правильно проєктувати будинки

Кендзера зауважив, землетруси, які відбуваються у певних зонах, проявляються на конкретній площадці однаково. Тобто, коли є інформація, як буде коливатися площадка, потрібно спроєктувати будинок, де не будуть виникати хвилі, які резонують із тими хвилями від вогнищ землетрусів.

У такому випадку землетруси будуть, але нічого не руйнуватиметься,
– пояснив спеціаліст.

Він також зауважив, в Туреччині знали, які можуть бути землетруси, але не провели достатньо роботи, щоб переконатися, що будинки будуть сейсмостійкими.