ЛІЄВ ШРАЙБЕР ПРО СВОЮ ПОЇЗДКУ ДО ЛЬВОВА: МЕНЕ ПІДКОРИЛА НЕЙМОВІРНА СТІЙКІСТЬ ТА ХОРОБРІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

0

Американський актор Лієв Шрайбер вважає вторгнення в Україну найбільшою помилкою владіміра путіна. Зірка “Людей Ікс” зізнався, що захоплюється українцями, та розказав, що для нього стало одним із найсильніших вражень під час візиту до Львова.

Як він прийняв рішення поїхати спочатку до Польщі, а потім до України, Лієв, який має українське коріння, розказав у програмі MSNBC.

“Мені зателефонував мій шкільний друг, і я подумав, що ми обоє достатньо часу провели на диванах у депресії через ці постійні новини, і захотів щось зробити”, – пригадав він.

 

Лієв особисто приїжджав до України 

Шрайбер провів тиждень на українсько-польському кордоні, допомагаючи кухарям. А потім дістався Львова.

“Коли я приїхав до України, мене підкорила неймовірна стійкість та хоробрість українського народу”, – сказав актор.

“Гадаю, найбільшою помилкою путіна стало зробити цей вчинок, який пробудив нас до дій та нагадав нам, що ми, як американці, маємо робити, щоби бути американцями, що ми – нація онуків, що лише одне покоління відділяє нас від подібних подій”, – зазначив Шрайбер. 

Дуже сильне враження на Лієва, зокрема, справила гра оркестру під час війни.

“Це було так потужно. Коли говорити про те, що ми – нація онуків, то мої дідусь та бабуся – українці. Я не вперше побував в Україні, але досвід цього повернення, я маю на увазі, що те, що я побачив, виявилося протилежним тому, що я хотів побачити. Це було дуже потужно – бачити цей оркестр, який грає “Реквієм” у цей час. Вони винесли крісла з театру, бо театр був заповнений коробками з медичними засобами та їжею, і тим, що відправляється на передову людям, які цього потребують”, – поділився актор.

Шрайбер став співзасновником організації BlueCheck Ukraine, створеної для того, щоби американцям було простіше фінансово допомагати українцям під час війни.

Нагадаємо, раніше актор розказував, що за одну ніч у Львові було три повітряні тривоги, і він, разом із іншими людьми, спускався до сховища.