Литовці зробили нам подарунок! Планується всіх росіяни, які з тих чи інших причин захочуть перетнути кордон, змушені будуть відповісти чий Крим і як вони ставляться до війни: прихильників Путіна не пропустять

0

У Литві планують розглянути заборону видачі віз громадянам РФ на регіональному рівні, якщо таке рішення не буде ухвалено на рівні Європейського Союзу. Така заборона може бути запроваджена в країнах Балтії, Польщі та можливо у Фінляндії.

При цьому в Литві заявляють, що у росіян, які в’їжджатимуть на територію держави, прикордонники запитуватимуть про підтримку режиму, що діє в Росії, і про приналежність окупованого РФ Криму. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс.

За словами Ландсбергіса, якщо Європейський союз не погодиться не видавати росіянам візи для поїздок, литовська влада розгляне пропозицію заборонити в’їзд російським туристам на свою територію на регіональному рівні.

Виняток буде зроблено для надання гуманітарних віз. На їх отримання можуть претендувати особи, які переслідуються російським чи білоруським режимом, та члени їхніх сімей.

Також Ландсбергіс переконаний, що будь-який прикордонник держави ЄС має запитувати громадянина Росії, з якою метою він їде на територію Євросоюзу, а також може поцікавитися його ставленням до дій Кремля щодо України.

“Прикордонник має право запитати, чи підтримуєте ви війну в Україні, чий Крим. Тільки з цієї відповіді, що людина, яка перетинає кордон Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Польщі, сказала б, що, на його думку, Крим не окуповано, можна припустити, що допуск цієї особи не відповідає інтересам національної безпеки”, – заявив голова литовської дипломатії.

“Литва може зробити це в односторонньому порядку. Але, на мою думку, заходи ефективно працюють лише при застосуванні хоча б регіонального рішення”, – додав він.