“Мама вже вдома, тобто — на небесах. Доглядай дітей”: історія медика, яка загuнyла за Україну вражає

0

Інтернет видання litera з посиланням на obozrevatel, повідомляє.

У 48-річної загиблої на фронті Ольги Семидьянової залишилось 12 дітей.

Ольга — військовий медик. Загинула на рубежі Донецької та Запорізької областей.

“Вона мала велике серце. Таке, яке могло вмістити весь світ, — каже друг загиблої 58-річний Дмитро Антипович. — Ми познайомилися, коли я проходив психологічну реабілітацію. Саме Ольга, яка там  волонтерила, допомогла мені вибратися з прірви депресії…”

Ольга — мати-героїня. Маючи рідних шестеро дітей (чотири доньки та двоє синів), вони з чоловіком взяли у родину ще шістьох. “Коли Оля виношувала наймолодшу доньку, сім’я вирішила, що виховуватиме також прийомних дітей, — розповідає Дмитро. — Оля хотіла допомагати сиротам. Взяла у родину шістьох хлопців, підлітків з важкими долями. Виростила як рідних”.

З початку війни у 2014-му Ольга їздила на передову, рятувала поранених. Її чоловік пішов добровольцем у ДУК “Правий сектор”. У 2016-му Ольга разом з донькою Юлією Волковою вступили в батальйон “Айдар”.

“Того дня, коли Ольга загинула, ми з Юлею сиділи на кухні, розмовляли, — каже чоловік. — О 16.00 — телефонний дзвінок від Олі. Юля раптово змінилася на обличчі. Передала слухавку мені. Подруга сказала триматися і приглядати за дітьми. За шість годин повідомили, що Оля загинула. Юля подзвонила мені, сказала: “Мама вже вдома”. Це їхня сімейна мова, вдома — означає на небесах”.

Під час того фатального бою, як розповідає донька загиблої, комбат дав завдання відправити всіх жінок з передової трохи далі.

“Але мама відмовилася. Вона до останку рятувала поранених бійців. Вороги били з танків, стріляла піхота. Маму вбили зі стрілецької зброї. Вона померла від втрати крові”, — розповідає Юлія.

“Від смерті мами минуло вже більше двох тижнів, а ми досі не можемо її поховати, — додає інша донька  Ольги — Анна Семидьянова. — Вона загинула в бою на рубежі Донецької та Запорізької областей. Нині цей населений пункт окупований, тому волонтери не можуть вивезти тіло…”

За мужність та професіоналізм Ольга отримала чимало військових нагород. Остання її прижиттєва відзнака — орден “Честь і слава”.