Мешканці села на Львівщині вuмaгaюmь звільнuтu вчителів, які відвідують храм москoвcькoго пaтріapхату

0

Мешканці села Верхня Яблунька Самбірського району вимагають звільнити директора школи та вчителів через відвідування храмів УПЦ МП.

Таку ініціативу підтверджує лист старости села Єви Семків від 12 вересня 2022 року, скерований до очільника Львівської ОВА Максима Козицький.

Про це повідомляють у Спілці православних журналістів, пише Твоє Місто.

«Просимо відповідно до рішення загальних зборів посприяти у звільненні з роботи директора Верхньояблунського УОСВ І-ІІІ ступенів та вчителів, які постійно під час повномасштабної війни України з Росією відвідували богослужіння у храмах Московського патріархату, показуючи тим самим негативний приклад учням», – йдеться у листі.

Також у документі зазначено, що протокол загальних зборів мешканців села за їхніми підписами додається.

Воднчас у Львівській єпархії УПЦ МП зазначають, що такі дії закликають до дискримінації громадян України залежно від їх релігійних переконань. Зокрема, дії ініціатива старости є грубим порушенням Конституції України, 35 стаття якої говорить: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання […] Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова», зауважують у єпархії.

Додамо, що храм Почаївської ікони Пресвятої Богородиці у селі Верхня Яблунька на Львівщині освятили у серпні 2021 року.

джерело