Ми вже втратили віру, як тут Німеччина зранку оголошує, що для України робить щедрий подарунок

0

Україна отримала від Німеччини грант (безповоротну фінансову допомогу) у розмірі 1 млрд євро. Гроші вже надійшли до бюджету та будуть використані для фінансування видатків.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Мінфіну. “До Державного бюджету України надійшов грант Федеративної Республіки Німеччина в сумі 1 млрд євро.

Грантові кошти було переказано до державного бюджету через спеціальний адміністративний рахунок, відкритий Міжнародним валютним фондом для спрямування грошей країн-донорів на допомогу Україні”, – йдеться в повідомленні.

Отримані кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових бюджетних видатків під час воєнного стану. Усього з початку запровадження воєнного стану Україна вже отримала від Німеччини 1,3 млрд євро для підтримки фінансово-бюджетної системи.

У міністерстві нагадали, що 24 червня міністр фінансів України Сергій Марченко та федеральний міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підписали угоду між урядами України та Німеччини про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування. А вже 1 липня ці гроші надійшли до бюджету.

Раніше прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що його країна виділить Україні 1 млрд євро допомоги на період до кінця року (або на початку 2023 року). Також прем’єр Норвегії заявив, що війна, яку розв’язала Росія, порушує міжнародне право.