Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія

0
На Рідво відбулася перша служба ПЦУ на території однієї із основних християнських святинь України

На Різдво, 7 січня, відбулася історична подія – нарешті у Києво-Печерській лаврі залунала українська мова: митрополит Епіфаній провів Богослужіння в Успенському соборі. Для першої в історії літургії предстоятеля автокефальної ПЦУ на території Києво-Печерської лаври митрополит Епіфаній обрав білі ризи з елементами вишивки.

Облачення священнослужителя приємно вразило й потішило українців: сотні користувачів соцмереж нині опублікували світлини Епіфанія у вишиванці. «Главком» зібрав найяскравіші відгуки та коментарі.

У мене облачення священників ніколи не викликали якихось позитивних емоцій. Особливо отой блиск золота та каміння. Але сьогодні, якщо відверто, я милувався облаченням Епіфанія. Думаю, що не тільки я. Вишукано, достойно, гідно, по-українськи. Як і має бути в УКРАЇНСЬКОГО ієрарха і патріота.

Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія фото 1

Якась особлива легкість в поєднанні трьох кольорів: червоного, чорного на білому тлі, а на фоні золота алтаря виглядає по-особливому урочисто!

Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія фото 2

Не релігійна. Дивлюся і плачу, дійсно Людина там, де треба.

Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія фото 3

Здавалося б, церковне убрання – одноманітний стиль, багато золота, візерунків тощо, але те, що побачив сьогодні, перевернуло все єство. Наш, з нами, про нас, для нас українців! Як зворушливо і величаво одночасно.

Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія фото 4

Велично та сучасно! Це найкращий образ священика, який коли-небудь існував у світі!

Митрополит у вишиванці: українців вразило вбрання Епіфанія фото 5

Чисті входини у чистому національному вбранні!

Джерело