На Чернігівщuні 12-річний хлօпчuk розбuрає завали свօгօ буguнку, знuщенօгօ уgарօм рф. Віgеօ

0

Данилові Раку з Чернігівщини – усього 12 років, однак Росія позбавила його дитинства. Хлопчик змушений випасати худобу, виконувати найтяжчу роботу та допомагає сусідам розбирати руїни зруйнованих російськими обстрілами будинків.

Тато хлопчика зі зброєю в руках захищає Україну на фронті, мама ж отримала важке поранення. Історію маленького мужнього українця розповіли журналісти Радіо Свобода.

Данило Рак

Будинок, у якому жила родина Данила Рака з Чернігівщини, було зруйновано російськими окупантами. У нього влучило кілька ворожих снарядів. На руїни того, що колись було його домом, 12-річний Данило приїздить з бабусею. Разом вони шукають під руїнами залишки речей, що належали родині.

Данило на руїнах свого дому

“Я відчуваю страшенний біль та втрату. Наче я померла. Це все моє життя, змолоду”, – розповідає бабуся хлопчика Ніна.

Бабуся хлопчика Ніна

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, тато Данила пішов захищати батьківщину. Тож хлопчик лишився за єдиного чоловіка у сім’ї.

Коли мама Данила унаслідок російського обстрілу отримала важке поранення ноги, усі турботи про неї та господарство впали на його дитячі плечі.

“Мамі потрібна операція, треба її підтримувати. А бабусю треба підтримувати, бо вона їздить на попелище (свого дому. – Ред.), їй погано. І я її підтримую, щоб їй не було тяжко на серці”, – каже Данилко.

Данило з мамою Людмилою

Хлопчик сам доглядає худобу і порається по господарству. Також 12-річний підліток розбирає завали чужих будинків, зруйнованих окупантами. 

“Він зараз позбувся дитинства. Він робить зараз роботу, непосильну для дитини. Він не повинен цього робити. Він повинен жити і радіти життю”, – не стримує сліз мама Данила Людмила Коваленко.

Людмила отримала важке поранення

Хлопчик мріє відбудувати будинок. І стати військовим, як усі чоловіки у його родині. 

“Батько військовий, дядько військовий, дід військовий і вітчим теж. І я буду військовим. Тому що це моя мрія”, – зізнається Данило.

Мама та син не приховують: нині їм не просто. Однак вони тримаються. І дуже хочуть повернутися додому.ВідеопрогравачShareTweet