На Креmлю можна ставити остаточний хресm! Китай і Казахстан офіційно заявили, що зуnuняюmь всі інвестuції в Росію – від Кремля відвернулися останні союзники ..

0

Через санкції з Росією відмовляються працювати навіть нещодавні союзники , зокрема член ОДКБ Казахстан . Ізоляція Росії , яка розв’язала кривавий конфлікт з Україною , посилюється . Навіть союзні Росії країни відмовляються від співпраці .

Спільні з РФ інвестиційні проекти згортають , серед інших , Китай та Казахстан . Днями Нур – Султан оголосив , що відклав підписання контракту з російським державним ” Сбербанком ” щодо цифрової трансформації та шукає альтернативні варіанти . Москва втратила не лише можливість посилити зв’язок із фінансовою системою Казахстану , а й грошову вигоду . Перехід до платформної моделі цифровізації на базі ІТ – платформи від російського ” Сбербанку ” міг би коштувати приблизно $ 500 млн .

Друга новина , мабуть , ще болючіша для Москви . Китайська державна нафтогазова група Sinopec заявила про зупинення переговорів із Москвою щодо будівництва газохімічного заводу в РФ . Китайці планували витратити на підприємство близько $ 500 млн . , але РФ втратила цю можливість .

Причина таких дій Нур – Султана та Пекіна очевидна . Вони не хочуть потрапити під вторинні санкції , співпрацюючи з ” токсичною ” Росією . Західні ринки для них виявилися набагато важливішими за російський . Для порівняння , товарообіг Китаю зі Сполученими Штатами становить трильйони доларів , а з РФ – лише близько $ 110 млрд . Важливо , що Кремль ставив саме на Китай , коли готував вторгнення в Україну . експерти запевняють , що , за задумом влади РФ , Пекін мав допомогти їм пережити неминучі хворобливі санкції . Проте вони прорахувалися .

“ Підтверджуються найгірші побоювання Кремля – Китаю невигідна співпраця з РФ у поточних обставинах . Про це говорять і дії великих китайських організацій , що скорочують поставки в Росію або зовсім йдуть з ринку … КНР змушена ” йти серединним шляхом ” , засуджуючи Захід , але й не підтримуючи Росію ” Співпраця з Росією насправді набуває косметичного характеру так , китайські компанії продовжують скорочувати поставки в Росію , відмовляються від поставок або зовсім йдуть з ринку ” , – пише росiйський Telegram канал ” Кремлевский мамковед ” За матеріалами dialog.ua