Нapдeпи пpօгօлocyвaлu зa підвищення собі зарплати: зa paxyнoк нagxoджeнь go бюgжemy вiд мiжнapօgнօї дօnoмoгu їм виnлaчyвamuмyть нaдбaвku.

0

19 липня народні депутати проголосували за покращення свого фінансового забезпечення. Зокрема, за рахунок надходжень до бюджету від міжнародної допомоги їм виплачуватимуть надбавки. Ця постанова почала діяти з 19 липня, але застосовується до зарплати нардепів з 1 червня. Розповідає Судово-юридична газета.

Так, у Верховній Раді 18 липня було зареєстровано проект Постанови №7561 про внесення змін до Постанови Верховної Ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України»

Авторами проекту виступають спікер Ради Руслан Стефанчук, перший віце-спікер Олександр Корнієнко, віце-спікер Олена Кондратюк, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також депутати різних фракцій: Ірина Геращенко, Сергій Соболєв, Юлія Клименко тощо.

Відповідно до логіки цього проекту, з коштів Державного бюджету, які відповідно до нещодавно внесених змін надійдуть до Держбюджту, у т. ч. від міжнародної допомоги, народним депутатам дозволяється фінансувати надбавки.

19 липня Рада ухвалила цю постанову (за – 308).

Як пишуть автори у пояснювальній записці, «проектом Постанови пропонується установити, що кошти, передбачені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 9 липня 2022 року № 2385-ІХ, можуть спрямовуватися на здійснення виплат, встановлених пунктом 2 Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» від 7 грудня 20217 року № 2240-VIII.

Тобто, ці кошти можуть спрямовуватися на виплату надбавок народному депутату у розмірі, встановленому для членів Уряду.

Проектом Постанови також пропонується встановити розмір посадового окладу для народних депутатів України, які тимчасово не входять до складу комітетів Верховної Ради України.

Таким чином, ті депутати, які не входять до складу жодного комітету, також будуть отримувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.