Нaрдeпu пiдвuщuлu собі oклagu із 28,8 тиc. до 49,6 тиc. гpн: у Рaдi вiдпoвіли

0

Народні депутати України зможуть отримувати підвищені оклади завдяки постанові №7561, яку підтримали представники всіх фракцій Ради. В результаті оклад депутата збільшиться до рівня до повномасштабної війни: з 28 810 гривень до 49 620 гривень, і це без урахування доплат і додаткових витрат.

Політик Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook звернув увагу на те, що це рішення фактично створило особливу “єдність” парламентарів. В умовах повномасштабної війни підтримати своє матеріальне становище погодилися 308 депутатів.

Як стверджує Томенко, гроші залучатимуть за рахунок допомоги, яку надають Україні міжнародні партнери. Проте як повідомили у Раді 23 липня, кошти міжнародної допомоги для забезпечення діяльності ВР України та виплат народним депутатам не залучалися.

“Згідно з ухваленим Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” від 9 липня ц.р., додаткових коштів ні з Держбюджету-2022, ні за рахунок допомоги міжнародних партнерів для оплати праці народних депутатів не виділялось. Цим законом було передбачено перерозподіл коштів у межах кошторису видатків на забезпечення діяльності парламенту на 2022 рік”, – йдеться у заяві.

Тобто фактично ухваленою 19 липня ВР постановою було встановлено порядок використання перерозподілених коштів. Його виконання не вимагатиме додаткових фінансових і матеріальних витрат за рахунок Держбюджету.

Саму постанову зареєстрував спікер Руслан Стефанчук разом із представниками всіх фракцій та груп. Із 18 по 20 липня документ пройшов усі етапи погоджень та голосування.

Хто підтримав документ:

– 203 депутати зі “Слуги народу”;

– 18 із ЄС;

– 17 із “Довіри”;

– 14 з екс-ОПЗЖ;

– 12 із “Батьківщини”;

– 11 із “Голосу”;

– 11 із “За майбутнє”;

– 11 із “Відновлення України”;

– 11 із позафракційних.

“Як бачимо, незважаючи на окремі критичні оцінки досі “таємної” (без журналістів) діяльності ВР, народні обранці від влади спільно з непримиренною, конструктивною та розумною опозиціями діють у повній єдності та злагоді!” – зазначив Томенко.

Зазначимо, згідно з постановою №7561, в Україні дозволили фінансувати надбавки для нардепів із коштів держбюджету, які надійдуть до скарбниці України як допомога від міжнародних партнерів.

OBOZREVATEL