Нарешті поnалася голубонька: Медведчуківську журналістку -проnагандистку Панченко Діану вязли в оборот СБУ – світuть до 5 років

0

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти колишньої ведучої телеканалів Медведчука Діани Панченко. Пропагандистку підозрюють у виправдовуванні та запереченні збройної агресії Росії проти України.

За даними слідства, сюжети Діани Панченко маніпулюють свідомістю глядачів в інтересах Росії. Детальніше розповідає 24 канал.

Що відомо про справу Панченко

СБУ відкрили кримінальну справу проти ексведучої телеканалів зрадника Віктора Медведчука Діани Панченко за статтею 436-2 Кримінального Кодексу УкраїнигодиниDiabexon

Серед іншого, мова йде про створений нею (Панченко – 24 канал) нібито документальний фільм про зруйнований росіянами Маріуполь, в якому, на думку слідчих, використовуються пропагандистські наративи ворога,
– зазначили в СБУ.

Наразі правоохоронці проводять необхідні слідчо-оперативні заходи. Також вже призначили відповідні експертизи.

СБУ відкрила кримінальну справу проти Діани Панченко / Інфографіка СБУ

Зверніть увагу! Пропагандистці Діані Панченко загрожує до 5 років в’язниці.

Що передувало відкриттю справи

Нардеп Ярослав Юрчишин повідомив, що у грудні подав депутатські звернення до СБУ та Генеральної прокуратури щодо матеріалу Панченко, який порушує нацбезпеку України та виправдовує російську агресію.

Справа проти пропагандистки Діани Панченко

Нардеп Юрчишин звертався до СБУ / Фото з телеграму Юрчишина

Що треба знати про Діану Панченко

  • Діана Панченко раніше працювала на телеканалах кума Путіна – Віктора Медведчука. Зокрема, NewsOne, 112 Україна та ZIK.
  • 12 грудня вона заявила, що поїхала в тимчасово окупований Донецьк. Далі вже через декілька днів оприлюднила фільм з цього міста та захопленого росіянами Маріуполя.
  • Окрім того, поширила свої “інтерв’ю” з полоненими росіянами українськими військовослужбовцями Сергієм Мироненком та Михайлом Швецом.
  • Зауважимо, що Панченко неодноразово відзначалась, озвучуючи наративи російської пропаганди. Ще з 2014 року з її вуст лунало виправдання російської агресії проти України. В одному зі своїх інтерв’ю вона сказала, мовляв, “українці та росіяни – братні народи”.
  • У 2021 році телеведуча поширювала тези, нібито в українців “принижують через заборону російської мови”.
  • Зауважимо, що Діана Панченко заявила: “Усім, хто говорить, що моя поїздка на Донбас – це нібито зрада, і водночас стверджує, що Донбас потрібно повернути в Україну готова посприяти в організації поїздки в Донецьк”.

Джерело:Служба безпеки України