“Не можу молuтись за уgокій його душі”: мама nолеглого Героя України поділuлася пережuваннями

0

Пілота Степана Тарабалку назвали «Привидом Києва». Хоча в Збройних силах України кажуть, що цей образ збірний, який характеризує багатьох українських пілотів-винищувачів, у тому числі і Степана.

Як пише “Радіо Свобода”, Степан Тарабалка загинув у бою 13 березня 2022 року. Востаннє родина бачила його у січні у час різдвяних свят. 9 січня українському льотчику-винищувачу, який літав на МіГ-29, виповнилось 29 років. politeka.net

«Не вперше приходжу і на цвинтарі чую гул літака. Друзі Степана, як випадає нагода, прилітають, так, з неба відвідують його. Хлопці знають, де він похований, і роблять круги», – говорить мама пілота Наталія Тарабалка. Степан за життя любив привітатись із рідними, пролітаючи над батьківською хатою.

Мама часто навідується до сина на могилу. Похований Степан Тарабалка у рідному селі Королівка Коломийського району Івано-Франківської області.

«У перші дні після загибелі було таке відчуття, що він поруч. Він просто є, живе у моєму серці. Був трішки тут і полетів туди…», ‒ каже Наталія Тарабалка, показуючи очима у небо.

Мама хотіла, щоб син став військовим музикантом. Адже займався в музичній школі і професійно грав на трубі. Радила синові вступати у Львів і здобути професію військового диригента. Але у сина були інші плани

Степан ніколи не говорив про службу, не скаржився на якісь труднощі.

«Він до кінця не казав всю правду. Я його в літаку ніколи не бачила. Все просила, щоб мене взяв до себе на роботу. Але він розумів, що я емоційно переживатиму. Ніколи від нього не чула слова про небезпеку, а казав: не панікуй, не випереджай події. Я тільки недавно дізналась про його чергування, наряди, що сидів постійно у літаку перед вильотом. А він мені у телефон жартував: дивлюсь фільм, граю у теніс.

…Перші вильоти, перші дні. Тоді хтось відмовився вилітати, не був психологічно готовий. Степан у перший день війни виконував бойове завдання. Я колись молилась: Боже, допоможи мені виховувати так дитину, щоб я не нашкодила твоєму плану. Я ніколи не була до цієї ситуації готова. На Різдво була наша остання зустріч», ‒ говорить Наталія Тарабалка.

Степан Тарабалка посмертно нагороджений званням Героя України. «З одного боку, я дякую Богові, що могла бути мамою такого сина, а з іншого – не можу молитись за упокій його душі…», – наголосила Наталія Тарабалка.