Недавній “nрuліт” в Польщу дав свої “nлодu”: Варшава офіційно заявила, що буде розміщувати найсучасніше ППО “patriot” на кордоні з Україною

0

Польща розгорне на кордоні з Україною додаткові системи ППО Patriot, отримані від Німеччини.

Про це у Twitter повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.

«Я прийняв пропозицію міністра оборони Німеччини розмістити в нашій країні додаткові пускові установки ракет Patriot», – сказав він.

У свою чергу Міноборони Німеччини підтвердило, що найближчим часом надасть Польщі комплекси Patriot.

Польща є нашим другом, партнером і, як сусід України, є особливо вразливою. Разом з моїм колегою Маріушем Блащаком ми домовилися про постачання Польщі систем Patriot і забезпечення її повітряного простору за допомогою німецьких винищувачів Eurofighter. Деталі цієї співпраці зараз опрацьовуються фахівцями обох країн”, – заявила міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт.

Київ також сподівається на якнайшвидше розгортання протиповітряної оборони Patriot на польсько-українському кордоні. Про це на брифінгу заявив спікер командування Повітряних сил України Юрій Гнат,відповідаючи на запитанняжурналістів, чи зможуть розташовані в Польщі установки «Патріот» захистити українське небо.

«З початку вторгнення Російської Федерації ми просили весь світ захистити, закрити наше небо, надати зброю, літаки. Я дуже хочу, щоб це сталося. Принаймні на тій частині фронту якось цими комплексами захистіть наше небо”, – сказав він.

Раніше міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехтзаявилав інтерв’ю Rheinische Post про бажання постачати Польщі додаткові установки Patriot. «Ми запропонували Польщі підтримку в захисті повітряного простору за допомогою наших винищувачів Eurofighter і систем ППО Patriot», – підкреслила вона.

Польська влада вирішила посилити захист свого повітряного простору після того, як 15 листопада на територію села Пшеводув впала ракета. В результаті інциденту загинули двоє громадян Польщі. Того дня Україназазналамасованих обстрілів з боку російських військ.