“Нульове розмитнення” скасоване: в останній день в чергах у людей здавали нерви, а зараз вони кид ають там авто

0

Президент підписав Закон, і відтепер за імпорт товарів та авто знов стягуватимуть мито.

Тож тепер у пунктах пропуску – сотні обурених водіїв, які кілька днів простояли у чергах. Лише на Львівщині з боку Польщі таких були тисячі, дехто не витримував, здавали нерви, декого після годин під спекотним сонцем забирали швидкі, йдеться в ТСН.

У черзі на перетин кордону – тисячі водіїв, які намагалися встигнути до відновлення мита. Сутички і штовханина, багатьом через шалену спеку зле. «На кордонах просто жах, люди мруть, в нашій колійці вмер чоловік, на Словакії, я дві доби стояла там», – каже мешканка Кропивницького Анастасія Бородкіна.

Втомлені, але теж встигли, своє авто Марина придбала за півтори тисячі євро, на кордоні разом з подругою стояли шість діб. «Я шість років не була за кермом, вирішила – подруга мені допоможе. Спека, в тіні +34, а в авто – то просто +45. Я чергувала 3 доби, не спала, підганяла чергу, перепис всіх номерів», – розповідає вона.

А от пан Валентин не встиг, хоча поспішав так, що на новій машині навіть потрапив у ДТП. Тепер на розмитнення треба щонайменше 4 тисячі доларів, а чоловік навіть на купівлю авто позичав у друзів. «Не знаю, можливо, буду на запчастини продавати», – каже він.

Митники кажуть – зробили все, що могли, працювали  до опівночі, щоб люди встигли подати декларації. За день оформили вдвічі більше авто, ніж зазвичай – понад тисячу. Але ще сотні не встигли. «Вони перетнули кордон і, здається, встигли заїхати до України, але законодавством передбачено, має бути подана додаткова митна декларація, намагаємося вести роз’яснювальну роботу», – кажуть митники.

Зараз на кордоні черги значно менші, на чотирьох пунктах пропуску Львівщини по сотні. Ще у двох немає взагалі. Ті, хто залишився в черзі, готові платити мито за свої авто, впевнені  брокери. «Більшість людей вважає, що буде оплачувати гроші, розмитнювати автомобіль»,- каже він.

Та більшість власників євроблях просто лишає їх в Польщі, бо грошей на розмитнення не мають. «Поки залишають в Польщі, десь між будинками, щоб не платити за паркінг, бо паркінг теж дорогий»,- каже брокер.

Мито на ввезення авто було скасовано на початку квітня. За цей час лише на львівських пунктах перетину оформили майже 50 000 машин. Але тепер «нульове розмитнення» не діє. Навіть для авто, які їдуть на фронт, проте для них є інші пільги. «Є постанова кабінету 174, яка спрощує порядок ввезення товарів і так само транспортних засобів на потреби або волонтерів, або ЗСУ», – каже в. о. начальника відділу митного оформлення Віктор Жук.

Але для цього всі документи мають бути в порядку і перевізник повинен мати підтвердження, що авто дійсно їде на фронт.

ПовідомляєДжерело/