Обіцяних Шольцом РСЗВ MARS II і зеніток IRIS-T не буде до зими: німецькі ЗМІ назвали причину

0

Поставки важкого озброєння з Німеччини до України, судячи з усього, відкладаються до зими. Щонайменше це стосується систем протиповітряної оборони IRIS-T і реактивних систем залпового вогню MARS II.

Про це повідомляє німецьке видання Business Insider. Згідно з його дослідженням, існують серйозні проблеми майже з усіма системами озброєння, які були обіцяні федеральним урядом Україні.Система протиповітряної оборони IRIS-T

На початку червня після тижнів тиску канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив у Бундестазі, що Україна має отримати систему протиповітряної оборони IRIS-T. Подробиць він не повідомив.

“За інформацією Business Insider, ця новина стала несподіванкою не лише для Міноборони Німеччини, а й для Єгипту. Тому що єгипетський уряд замовив у Німеччині кілька систем, однією з яких тепер має поступитися на користь України. Але в урядових колах кажуть, що система IRIS-T для України має бути готова до використання не раніше листопада чи навіть грудня”, – пише німецьке видання.

Реактивна система залпового вогню MARS II

У своїй промові в Бундестазі Олаф Шольц також анонсував передачу Україні реактивних систем залпового вогню MARS II, які можуть вражати цілі на відстані до 40 кілометрів. Пізніше було сказано, що Бундесвер відмовиться від чотирьох систем MARS II на користь України до кінця червня, але ця інформація не підтвердилась.

“Згідно з інформацією Business Insider, більше половини з майже 40 німецьких РСЗВ MARS II наразі взагалі не працюють. Кажуть, що навіть відмовитися від чотирьох одиниць німецькі військові не можуть. Крім того, спочатку необхідно перепрограмувати програмне забезпечення ракетних установок, оскільки німецька техніка ще не може стріляти боєприпасами зі США чи Великої Британії. А саме ці види боєприпасів є в Україні у великій кількості. У гіршому випадку на вирішення програмних проблем знадобляться місяці, оскільки це значно складніше, ніж у танкової гаубиці”, – пише видання.

На думку Business Insider, на даний момент ніщо не вказує на те, що важке озброєння буде доставлено з Німеччини в Україну в найближчій перспективі.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що канцлер ФРН Олаф Шольц під час виступу в Бундестазі 1 червня пообіцяв поставити Україні сучасну ППО IRIS-T SLM середньої дальності і РСЗВ MARS II.

Згодом Шольц заявив, що Греція передасть Україні озброєння радянського зразка. Натомість вона отримає бойові машини піхоти від Німеччини. У Греції ж розкритикували позицію Німеччини, яка не хоче передати Україні важке озброєння безпосередньо.