Обшуки на Винниківській тюmюновій фабриці: знайшли 1,6 млн пачок cuгарет без акцuзy

0

На складах однієї з тютюнових фабрик на Львівщині під час обшуків знайшли 1,6 млн. пачок сигарет без акцизної марки. Про це повідомив голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев.

«На складі виробника знайшли 1,6 мільйона пачок сигарет без акцизної марки. В податках – це 85 мільйонів гривень. Очікуємо на розповідь про те, як виробник ось-ось збирався продати тютюн виключно через мережу дьюті-фрі», – написав він.

Нагадаємо, 6 березня детективи Бюро економічної безпеки України спільно з детективами Територіального управління БЕБ у Львівській області проводили обшуки на території однієї з тютюнових фабрик.

«Службові особи товариства підозрюються у незаконному виготовленні, зберіганні тютюнових виробів, що не оклеюються марками акцизного податку та не відображаються в бухгалтерському, податковому обліках та без декларування отриманих доходів від їх реалізації», – ідеться в повідомленні БЕБ.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснюється за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 1-2 тис. до 3-10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за масове виробництво продукції (від 17 до 170 тис. грн).

Перед тим, як з’явилося повідомлення від БЕБ, низка ЗМІ поширили заяву від прес-служби Винниківської тютюнової фабрики, в якій ідеться про обшуки на підприємстві і про те, що через обшуки заблокована його робота.

У лютому голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що Винниківська тютюнова фабрика поступово переходить у «біле» поле і під час повномасштабної війни збільшила відрахування податків.

«Якщо говорити про власника Винниківської тютюнової фабрики, то він удвічі, порівняно з мирним часом, збільшив свої відрахування податків. Я думаю, що ми змусимо його ще підвищити ці платежі. Безперечно, також можна вирізати обладнання і припинити роботу цієї фабрики, але чи це шлях, чи краще, щоб вона просто працювала в “білому” полі. Мені здається, що він почув нас і саме у це поле переходить», – сказав Данило Гетманцев.

Додамо, що у жовтні 2021 року на Винниківській тютюновій фабриці вже проводились обшуки слідчі Державного бюро розслідувань. Тоді ішлося про розслідування спроби контрабанди в ЄС сигарет на суму 27 млн грн.

У 2021 році розслідування аналітичного агентства «Кантар Україна» показало, що Львівська тютюнова фабрика виробляє 62% нелегальних сигарет з маркуванням Duty Free.

Підприємство розташоване у Винниках, тут виробляють продукцію ТзОВ «Марвел Інтернешнл Тобако груп», що належить львівському бізнесмену Григорію Козловському і його бізнес-партнеру Олександру Свіщову.