Один з найбагатших людей планети створив фонд на 25 млpд дол США для порятунку та відбудови України

0

Австралійський мільярдер, магнат гірничовидобувної галузі Ендрю Форрест заснував інвестиційний фонд, який, як сподіваються, становитиме щонайменше 25 мільярдів доларів, щоб допомогти відбудувати зруйновану війною Україну, інформує ВВС Україна.

Форрест і його дружина виділили 500 мільйонів доларів у фонд, який, за словами організаторів, з часом може зрости до 100 мільярдів доларів.

Ініціатива Зеленого зростання України планує інвестувати в первинну інфраструктуру, таку як енергетичні та телекомунікаційні мережі.

Президент Володимир Зеленський привітав цей крок.

“Ми скористаємося тим фактом, що те, що знищили росіяни, можна легко замінити новітньою, найсучаснішою зеленою та цифровою інфраструктурою”, – сказав Зеленський.

Фонд заявив, що співпрацює з Ларрі Фінком, головою інвестиційного гіганта BlackRock, і сподівається отримати підтримку державних інвестиційних фондів та інших професійних інвесторів.

Після початку роботи над інвестиційним фондом на початку березня Форрест сказав, що він обговорював план із низкою світових лідерів, включно з президентом США Джо Байденом, тодішнім прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Президент [Зеленський] бачить у цьому можливість повністю замінити старі вугільні та атомні електростанції абсолютно новою екологічною енергією”, – сказав Форрест BBC.

“Цей капітал стане доступним, коли російські війська будуть виведені з території України”, – додав він.

Форрест заробив свої статки під час буму гірничої промисловості в Австралії. Він є засновником і виконавчим головою залізорудного гіганта Fortescue Metals.

Останніми роками він звернув увагу на екологічні технології, започаткував ініціативи з декарбонізації своїх гірничодобувних комплексів і виробництва зеленого водню.

Джерело