Окуnанти в naсmці! Масшmабне оmочення – корuдору не буде: ЗСУ гоmові. Залnu nішли!

0

Російські війська не полишають спроб захопити Бахмут. Наразі вони намагаються оточити місто. Головне завдання росіян – обрізати комунікації, які постачають наш гарнізон.  

Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ у запасі Роман Світан.
Як зауважує військовий експерт, загарбники намагаються обійти з півдня, але вперлися в наше угрупування в Часовому Ярі. У ЗСУ там доволі непогані позиції – гарні багатоповерхівки, артилерія працює, належний огляд. Росіянам доводиться з поля підходити до траси Костянтинівка – Бахмут.

З півночі російська армія підійшла буквально до міста. Її зупинили на певних рубежах.

Поки лініям постачання нічого не загрожує. Бахмутський гарнізон тримається, укріпрайон стоїть, – стверджує Світан.

Там здебільшого працює ПВК “Вагнер”. Ворога зупинили артилерійським вогнем, певними контратаками.

“Наші командири або посилять спротив на рубежах, де зупинили росіян, або відріжуть ці щупальця. Намагаючись вийти на наші траси, вони самі заходять у напівоточення. Ми можемо просто вдарити з флангів. Я думаю, найближчим часом це питання буде вирішене”, – вважає полковник ЗСУ у запасі.

За словами Світана, де можна наступати за допомогою техніки – росіяни це роблять. Проте в нас майже все заміновано, втрати ворога в районі Вугледара це чітко демонструють. У місцях, де техніка стає ціллю на старті, вони використовують живу силу.

В районі Бахмута використовують малі тактичні групи (10 – 15 людей), обов’язково 81-й міномет. У житловій забудові вони мають переваги навіть перед нашою артилерією. Вони можуть рухатися досить приховано, їх складно зупиняти,  – зауважив льотчик-інструктор.Втім, додає він, наші спеціалісти працюють. Є певні системи захисту, рубежі перехоплення таких груп й можливості для знищення залежно від дислокації.

Тим часом Донбас, у який вкладали мільйони доларів інвестицій, за рік повномасштабної війни перетворився на руїни. Так виглядає справжнє обличчя “русского міра” — за рік повномасштабної війни сотні населених пунктів Донецької та Луганської областей перетворилися на безлюдні руїни. Це звільнення Донбасу за сценарієм московського диктатора, йдеться у матеріалі “Вікна”.

Бахмут — одне з найкомфортніших міст східної України до війни. Ще рік тому тут мешкало понад вісімдесят тисяч людей, з наближенням росіян до міста 90 % жителів були вимушені покинути свої квартири.

Найстаріше місто Донеччини, центр соляної промисловості України нині — здебільшого руїни, по яких росіяни щохвилини гатять з усього наявного озброєння. Жодної вцілілої будівлі! Жодного мешканця.

Також досі тривають бої за Мар’їнку, ЗСУ не збираються відступати. На руїнах міста — щоденні бої у надважких умовах. Нині ледь не кожне прифронтове містечко Донеччини — випалена земля.

Дивитися на це боляче, бо до війни сюди інвестували мільйони. Лише за рік до великої війни на Донбасі збудували майже 200 кілометрів доріг, звели десятки мостів. Нові школи, спортмайданчики, велодоріжки. Навіть у селах старі зупинки транспорту замінили.

Разом з Донеччиною росіяни випалюють і Луганщину. Перше місто області, яке зупинило окупантів, стало виявилось Рубіжне. Росіяни з величезною перевагою у живій силі та техніці спочатку зруйнували всі об’єкти цивільної інфраструктури, потім почали нищити житлові будинки.

Рубіжне для окупантів стало пасткою — там загинули тисячі росіян. Місто вони брали більше як два місяці.

На початку було дуже важко, в нас майже не було нормальної зброї, не було нормальної артилерії, не було гранатометів, ми трималися виключно на героїзмі кожного бійця. Це реально! Це чотири з половиною місяці всієї оборони Луганщини, — розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.