Oкyпaнтu пoсuлили ППО, у момент вuбyхiв йшло розвантаження бoєпpuпaсiв: нові деталі “бaвoвнu” в Криму

0

Напередодні вибухів, що пролунали 16 серпня у Джанкойському районі окупованого Криму, загарбники суттєво посилили протиповітряну оборону. Однак від “бавовни” це їх не захистило.

Також окупанти настягували під Джанкой значну частину техніки та озброєння, у момент вибуху на залізничній станції “Азовська” вони розвантажували кілька десятків одиниць озброєння та значну кількість боєприпасів до них. Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій Збройних Сил України.

“Якщо хтось не в курсі, то в районі Джанкоя російські окупанти значно посилили ППО за останній час. Але результат в наявності. У районі аеродрому поблизу Джанкою було розгорнуто, по попереднім даним щонайменше 8 ЗРС С-400, 3 ЗРК С-300, 5 ЗРПК “Панцир-С1”. Крім того, на аеродромі було зосереджено 440 ТПК, транспортно- пускових контейнерів”, – зазначили у СтратКомі.

Щоправда, переважно всі ці засоби ППО були призначені не для захисту повітряного простору над окупованим Росією півостровом. Значну частину  з них окупанти планували переправляти у тимчасово окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Також з них загарбники планувати завдавати масованих ударів по Миколаєву та Запоріжжю напередодні і безпосередньо у День Незалежності України 24 серпня.

У Криму знову "бавовна"


Також у СтратКомі поділилися цікавою інформацією, здобутою українськими розвідниками. Кримські колаборанти заявили, що унаслідок “розльоту” боєприпасів з охопленого вогнем складу у районі Джанкою було пошкоджено залізницю. За даними розвідки, саме в цей час там розвантажували кілька десятків одиниць озброєння та значну кількість боєприпасів.

“У районі залізничної станції “Азовська” проводилося розвантаження 17 ББМ, 10 САУ “Гвоздика “, 7 САУ “Мста-С”, 2-х САУ “Піон”, 3 од. РСЗВ БМ-21 “Град”, а також боєприпасів. І це без урахування того, що вже стояло і нудилося під гарячим кримським сонечком”, – констатують у СтратКомі.

Там не зазначили прямо, що все це “добро” після сьогоднішньої “бавовни” вже не становить жодної небезпеки для України. Однак такий варіант зовсім не виключений.

Селище Азовське та Джанкой на карті

Та й виведення з ладу залізниці у Джанкої – хороший сигнал для України.

“Джанкой це дуже жирна вузлова транзитна ціль. І ця дуже жирна ціль чекала свого часу. Як і інші цілі чекають свого часу. Констатуємо знову порушення правил куріння у невстановленому місці”, – закликали нерозважливих окупантів припиняти палити біля вибухівки та техніки у СтратКомі.

Нагадаємо, вранці 16 серпня в окупованому Криму пролунали вибухи. Там детонує склад із боєприпасами. Уражено склад у Джанкойському районі Криму. Місцеві жителі повідомляють про гучні “хлопки”. З різних точок міста видно чорний дим.

“Хлопки” сталися одразу у двох точках. У селищі Майське під Джанкоєм спалахнула російська військова частина. На місці події внаслідок детонації чути вибухи. За даними голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, відбулося влучання у сховище боєприпасів.

Крім того, за даними російських ЗМІ, пожежа сталася на трансформаторній підстанції у Джанкої.

За словами гауляйтера Криму Сергія Аксьонова, після апокаліптичних вибухів на складі боєприпасів постраждали усього дві людини, обидва цивільні. Про причини вибухів він порадив цікавитися у російського міноборони. Ті ж, своєю чергою, знову наполягають, що “втрат у збройних силах РФ немає”, так само як “не було” їх і після потужних вибухів на російському військовому аеродромі у Новофедорівці 9 серпня.

Також унаслідок “бавовни” 16 серпня у Джанкойському районі, за версією окупантів, через розльоти снарядів виведено з ладу залізницю. Поїзди з Росії до Джанкоя курсувати не будуть, заявив Аксьонов.