Пeрeмоra в Бaхмymі! Дізналuся щойно – країна зamaмувaлa nодuх: Настуn nрuдушeнo, вдaлося нeмuслuмe

0

За добу на Бахмутському напрямку відбулося 102 обстріли та 72 боєзіткнення. Сили оборони знищили 115 російських окупантів та 197 поранили.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він прокоментував питання щодо стабілізації ситуації навколо Бахмута, який Росія хоче оточити.

“Стабілізація – це те, що ворогу не вдається розвинути його успіх в наступальних діях. При цьому по ньому завдавали вогонь, зупиняються його дії, не дається просуватися далі і досягати якихось тактичних перемог”, – сказав Череватий.

За його словами, Бахмутський напрямок і надалі – епіцентр бойових дій, адже за добу там відбулося 102 обстріли різними типами ствольної і реактивної артилерії. Крім того, в районі населених пунктів Василівка, Оріхово-Василівка, Іванівське і Бахмут відбулося 72 боєзіткнення.

Тільки в районі Бахмута було 35 обстрілів і 12 боєзіткнень. 115 окупантів знищено, 197 зазнали поранень різного ступеня,– повідомив Череватий.

Він розповів, що вагнерівці, попри втрати, надалі залишається головною штурмовою силою. Та через великі втрати вагнерівців підсилили підрозділами повітряно-десантних військ, механізованими підрозділами та артилерією і авіацією.

Відповідаючи на запитання, як довго протримаються вагнерівці, Череватий зауважив, що їх вже використали як гарматне м’ясо.

“Їх використали. Вони 8 місяців буквально були гарматним м’ясом, навіть західні аналітики назвали це “м’ясними” хвилями атак. Тобто вони використовувались таким екстенсивним примітивним шляхом для виснаження наших підрозділів, для постійного тиску на нашу оборону”, – резюмував Череватий.

В свою чергу в ефірі 24 Каналу  військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан висловив думку, що у Бахмуті Донецької області вкрай складна ситуація, тривають важкі бої. ЗСУ важливо знищувати російських окупантів у тому місці, де це найбільш вигідно робити. Наразі це Бахмут.

Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, розміщення Бахмута – це хороший укріпрайон для оборони.

Світан зазначив, що окупанти підтягують у Бахмут усі боєздатні угрупування, які могли б використати на інших напрямках. Але будь-який наступ російських військ на усіх напрямках призводить до їхньої поразки.

Військовий експерт звернув увагу на те, що на заході від Бахмута розташовані височини, а в самому місті є річка Бахмутка, яка розділяє його на певні частини.

Розміщення Бахмута – це хороший укріпрайон саме для оборони. Нам важливо знекровити противника. Це краще робити у тому місті, де нам вигідніше та зручніше. Найбільш оптимальний варіант – Бахмут,– переконаний полковник ЗСУ.

Видання The Guardian, посилаючись на західних чиновників пыдкреслило, що Росія зазнала від 20 тис. до 30 тис. втрат – убитими й пораненими – під час спроби захопити Бахмут Донецької області.

Офіційні особи припустили, що більшість цих жертв, багато з яких є ув’язненими, завербованими ПВК “Вагнер”, могли бути вбитими.

“Рівень смертності у ПВК “Вагнер” був значно вищим, ніж у російських збройних сил”, – сказали вони, оцінюючи втрати у співвідношенні троє поранених на одного вбитого.

The Guardian зазначає, що якщо ці цифри підтвердять, то це означатиме, що Росія тільки в Бахмуті зазнала більше втрат, ніж США за 20 років операцій в Афганістані, де загинуло і було поранено трохи менше ніж 21 тис. осіб.

Західні чиновники вважають, що Україна все ще може утримувати та поповнювати запаси своїх військових у Бахмуті, хоча місто оточене з трьох боків. Чиновники кажуть, що українські захисники можуть як протриматися ще місяць, так і вирішити здійснити тактичний вихід протягом тижня.