Після сьогоднішнього обsтрілу України Росією, Президент США Байден вийшов і терmіново оголосив про…

0

Президент США Джо Байден доручив Держдепу спрямувати нові кошти на військову допомогу Україні. Йдеться про виділення 400 мільйонів доларів США.

Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю “предметів оборонного призначення та послуг Міністерства оборони”, а також на підготовку українських військовослужбовців. Про це йдеться у меморандумі, що з’явився на офіційному сайті Білого дому.

“Відповідно до повноважень, наданих мені як президенту Конституцією та законами Сполучених Штатів Америки, включно з розділом 621 Закону про іноземну допомогу 1961 року, цим я делегую Державному секретарю повноваження… керувати вилученням до 400 мільйонів доларів США на предмети оборонного призначення та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та підготовку, щоб надати допомогу Україні”, – зазначено у підписаному Байденом 23 листопада документі.

Як зазначив головний закупник зброї для армії США Дуг Буш,  прискорення роботи щодо укладання контрактів залежить від одночасного виконання процесів, які раніше відбувалися послідовно, і ґрунтується на уроках, винесених із пандемії коронавірусу.

Сполучені Штати уклали контракти з виробниками зброї на суму близько 1 мільярда доларів із другої половини жовтня, переважно на боєприпаси та ракети.

Загалом американську військову допомогу Києву за час повномасштабної війни оцінюють у 20 мільярдів доларів.