Пізно вночі, таємнuй візuт – nрямо в Харкoві: Німеччuна ш0кувaлa вciх! Вже маємо nерші деталі

0

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок з неоголошеним візитом відвідала Харків. Її приїзд до останнього не анонсували через заходи безпеки.  

Про це пише  видання Handelsblatt.

Анналена Бербок спочатку потягом приїхала з Польщі до Києва. Звідти у супроводі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та українського посла у Німеччині високопосадовиця поїхала до Харкова.

У Харкові Бербок відвідала зруйновану через російські обстріли підстанцію та ТЕЦ. Також міністерка побувала у дитячій лікарні та на Салтівці – найбільшому спальному районі Харкова, який знищили російські окупанти.

“Українці показали міністру Харківську обладміністрацію на центральній площі Свободи, зруйновану російськими ракетами 1 березня. У другому за величиною українському місті загинули 29 людей. Відразу після вторгнення в Україну росіяни ненадовго просунулися до околиць міста. Однак вони не змогли там закріпитися і були швидко знову витіснені. Здебільшого вони були змушені відійти з Харківщини у вересні – після наступу українських військ, який відкинув росіян за річку Оскіл”, – йдеться у повідомленні.

Анналена Бербок пообіцяла, що Німеччина і надалі передаватиме Україні зброю, щоб ЗСУ звільнили окуповані території від російської навали.

Зокрема Україна сподівається отримати від Німеччини танки. Нещодавно канцлер Олаф Шольц не виключив передавання ЗСУ танків Leopard. Втім, Берлін не піде на такий крок самостійно, а лише із союзниками.

Джерело